Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Somfy - programowanie wymienionego silnika rolety zewnętrznej

pcnet 20 Wrz 2018 12:53 210 7
  • #1 20 Wrz 2018 12:53
    pcnet

Poziom 32  

Znalazłem instrukcję programowania silnika, ale mam problem. Napisane jest, aby wszystkie inne rolety były odłączone, a tylko ta programowana była podłączona do 230 V. To niewykonalne i nie mam też pilota Telis 1 RTS, tylko 16. Czy jest jakaś inna metoda?

0 7
  • #2 22 Wrz 2018 22:06
    Marek J.
    Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne

pcnet napisał:
    Napisane jest, aby wszystkie inne rolety były odłączone, a tylko ta programowana była podłączona do 230 V.

Sprawa dotyczy "dziewiczych" silników.
    Jeżeli chcesz zaprogramować tylko jeden nowy, a pozostałe są już wczytane/nauczone to nie ma problemu. Telis 16 to to samo co telis 1 tylko ma 16 kanałów zamiast 1-go i "trochę" więcej funkcji. Po prostu musisz zaprogramować ww silnik na tym kanale na którym był wczytany silnik przed wymianą, a później "douczyć" do innych kanałów w grupach jeżeli takowe były.

0
  • #3 23 Wrz 2018 10:42
    pcnet

Poziom 32  

Sprawa załatwiona. Nie musiałem nic programować. Musiałem tylko przekręcić silnik na dół skoro zakładam na spuszczonej rolecie. Wszystko samo zaskoczyło. Pilot widział silnik a krańcówki same zadziałały.
    Mam problem z drugim silnikiem. Przesuwam puszkę aby wyjąć silnik a on nie chce wyjść z zazębionych miejsc. Tylko kaseta mi się przesuwa po silniku a nie robi się luz do wyjęcia :(

0
  • #4 23 Wrz 2018 22:03
    Marek J.

pcnet napisał:
    Sprawa załatwiona. Nie musiałem nic programować. Musiałem tylko przekręcić silnik na dół skoro zakładam na spuszczonej rolecie. Wszystko samo zaskoczyło.

Dziwne... i niepokojące.
    pcnet napisał:
    Przesuwam puszkę aby wyjąć silnik a on nie chce wyjść z zazębionych miejsc. Tylko kaseta mi się przesuwa po silniku a nie robi się luz do wyjęcia

Zawleczka? Nit?

0
  • #5 24 Wrz 2018 07:34
    pcnet

Poziom 32  

Zawleczka i nit wyciągnięty - puszka sie przesuwa po silniku

0
  • #6 24 Wrz 2018 10:46
    Marek J.

pcnet napisał:
    puszka sie przesuwa po silniku

Jaka puszka? Silnik jest umieszczony w wałku przeważnie ośmiokątnym?
    Wrzuć jakieś zdjęcia z opisem bo nie za bardzo rozumiem...

0
  • #7 24 Wrz 2018 13:17
    pcnet

Poziom 32  

no właśnie ten wałęk ośmiokątny się rusza na boki a silnik nie chce wyjść. Robię identycznie jak w rolecie obok w której już wymieniłem silnik

0
  • #8 24 Wrz 2018 18:20
    Marek J.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17413640#17413640
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13506534#13506534

0