Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czarny ekran z kursorem po ekranie "Zapraszamy!" Windows 7 Pro

20 Wrz 2018 15:03 483 10
  • Poziom 3  
    Cześć,
    Problem jest taki jak w temacie w skrócie komp się odpala i ten czarny ekran z kursorem jest tylko przez 30 sekund może minute.
    Komputer:
    Intel Core i7 3930k
    16 gb ram
    Samsung ssd 840 pro
    Zasilacz Corsair AX 850W
    Amd Radeon hd6950
    Płyta Główna Asus p9x79
    Z góry dziękuje za szybką odpowiedź i pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Sprawdź bateryjkę CMOS. Możliwe problemy z dyskiem z pamięcią. Powyciągaj po kolei ale najpierw sprawdź bateryjkę. Możliwe też, że kolejność bootowania się zmieniła. Sprawdź to w BIOSie.
  • Poziom 3  
    Tylko problem jest w tym, że do tej płyty są podpięte dwa dyski z systemami win 10 i win 7. Ten z win 10 działa bez problemu to nie sądzę żeby to był problem hardware'm. Co o tym myślisz ?
  • Poziom 43  
    Podaj SMART tego dysku, może jest problem ze SWAP - odśwież pamięć wirtualną.
  • Poziom 3  
    Czarny ekran z kursorem po ekranie "Zapraszamy!" Windows 7 Pro
    No mam ss SMART tylko co to jest SWAP i jak odświeżyć pamięć wirtualną ?
  • Poziom 26  
    Czyli na Windows 10 komputer wstaje a na Windows 7 nie? Uszkodzony sektor rozruchowy. Po czym to się tak stało?
  • Poziom 43  
    Jestem ciągle w biegu i mam do dyspozycji starą Nokię, nie widzę zdjęć, niech ktoś zinterpretuje SMART.
    SWAP to pamięć wirtualna, rozszerzenie pamięci RAM na dysku twardym. Jak dobrze pamiętam jest to plik pagefile.sys. Można go usunąć jakimś Linuxem (podczas startu powinien go odtworzyć). Można też zrobić tak, aby każdy system miał ten plik na swojej partycji (Windows Vista i nowsze domyślnie ma ustawienie auto z dostępem dla wszystkich partycji na dyskach wewnętrznych). Można go wyłączyć, potem restart i włączyć. Jak klikniesz prawym klawiszem na Mój komputer, potem Właściwości, potem chyba zaawansowane ustawienia czy jakoś tak, to będziesz miał okienko z ustawieniami. Można też włączyć checkdisk z naprawą błędów - na partycji systenowej resetuje to plik wymiany.
  • Poziom 3  
    Więc tak zaczne od tego, że komputer uruchamia się na obu systemach tylko na windowsie 7 jest ten problem z czarnym ekranem ale po minucie pulpit się pojawia i komp działa ale jestem ciekawy czy można to naprawić bez formatowania.
  • Poziom 15  
    Kiedyś miałem podobny problem.

Otóż by mieć szybki dostęp do dysków sieciowych innych komputerów zmapowałem je sobie aby po każdorazowym włączeniu komputera były widoczne.
    Jeden z komputerów pewnego dnia nie działał.
    Pojawił się Twój objaw. Po około 30s 1 minucie wszystko wracało do normy.
    Nawet chciałem przeinstalować system.

Sprawdź czy na Systemie Windows 7 nie są dodatkowe dyski (zmapowane), do których system nie ma dostępu.

Pozdrawiam.
  • Poziom 3  
    Tylko wyjaśniłbyś mi jak to zrobić ale tak myślę, że z dyskami sieciowymi nic tam nie było grzebane ale zrobię tak jak mi powiesz to zobaczymy
  • Poziom 15  
    Naciskasz Start lub Klawisz Win + R i wpisujesz cmd.
    Możesz uruchomić z prawym przyciskiem myszki jako administrator, ale to nie jest konieczne.

W oknie wpisujesz komendę: net use
    Jak będzie wpis:
    Na liście nie ma żadnych wpisów.

znaczy, że żadne dyski nie są zmapowane.

Daj znać.