Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] YAMAHA YST-SW011/Rx-V540 - Podłączenie subwoofera YAMAHA YST-SW011 przez bluetoo

20 Wrz 2018 18:37 594 6
  • Poziom 3  
    Witam,

Zakupiłem niedawno po promocyjnej cenie zestaw kina domowego wyposażony w amplituner Yamaha Rx-V540RDS, subwoofera Yamaha YST-SW011 oraz zestaw głośników. Problem polega na tym iż w przeciwieństwie do innych kabli głośnikowych na etapie wykończenia salonu zapomniałem ukryć pod tynkiem kabla RCA do podłączenia subwoofera. Obecnie za wiszący i biegnący kabel pomiędzy powyższym sprzętem żona nie daje mi spokoju. Tu pytanie do doświadczonych forumowiczów, czy istnieje możliwość zastąpienia kabla np. nadajnikiem i odbiornikiem bluetooth? Czy takie podłączenie będzie stabilne i nie spowoduje utraty jakości dźwięku?

Sprzęt bluetooth byłby wyposażony w technologię Apt-X
  • Poziom 3  
    Dzięki za propozycję. Niestety mój subwoofer nie jest wyposażony w wyjście WA Port. Po za tym cena takiego zestawu też jest dość duża.
  • Poziom 3  
    Ok dzięki za pomoc. Rozumiem iż transmisja w częstotliwości 2,4 GHz jest opcją lepszą niż Bluetooth. Pytanie odnośnie samego podłączenia transmitera, a dokładniej każdy wyposażony jest w wyjście 2x audio + 1 x video. Czy jak podłącze 1 x rca pod któreś audio to czy 100% będzie śmigać?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Będzie działać. Bluetooth jest też na 2,4 GHz, ale jest to urządzenie bardziej uniwersalne. Sender jest wyspecjalizowany w audio/video więc moim zdaniem zapewnia lepszą jakość. Jeżeli masz w amplitunerze wyjście na subwoofer na jednym rca ze zmianą głośności to wystarczy, że podłączysz jeden kabelek.
  • Poziom 3  
    Z uwagi na brak złotego środka. Pozostałem przy podłączeniu przewodowym. Dziękuje wszystkim za pomoc