Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Konstruktywna polemika LudwikXVI vs Locoloco

20 Wrz 2018 21:58 405 7
  • Poziom 3  
    Jako nowy Forumowicz witam wszystkich.
    Od ok. tygodnia zastanawiam się jak rozsądnie wydać swoje pieniądze na zakup nowego TV.
    Przy codziennym kilku godzinnym przeglądaniu neta wielokrotnie natykałem się na bardzo pomocne innym wypowiedzi obu Panów (lekko rywalizujące opinie ?!) na temat zakupu tv.
    Czytanie wszystkich opinie powoli już mnie frustruje :) Im więcej artykułów czytam, tym bardziej dochodzę do wniosku, żeby kupić lepszy (czytaj droższy) tv. A tu fundusze są niewystarczające.
    Postanowiłem więc i ja zasięgnąć ich opinii.

Podstawowe warunki, a zawężam możliwości to:
    - marka Samsung,
    - wielkość ekranu min. 65 cali,
    - panel VA 100 lub 120Hz (dynamiczne sceny i dużo sportu),
    - HDR

No i podstawowa sprawa budżet ok. 5000zł.

Jest teraz sporo promocji np. w Neonet czy Media Expert (nawet po 1000zł), więc może coś się znajdzie.
    W grę wchodzą również modele z 2017r.

Proszę pomoc w zakupie.
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    Samsung, 120Hz i VA to nie ma sie co zbytnio zastanawiać ;)
    Masz do wyboru albo ubiegłoroczny 65MU7002 lub tegoroczny 65NU8002.
    Seria NU80 to tak naprawde bezposredni następca MU70 (choć nie wynika z numeracji).

Zresztą moim zdaniem nie ma sensu kupowac wyzszych serii Samsunga, bo wtedy wchodzimy w strefę OLEDów (np. LG B8) , ktore deklasują jakością obrazu serię QLED.
  • Poziom 3  
    Dziękuję za odpowiedź.
    Oczywiście też brałem pod uwagę oba te modele, chociaż zastanawia mnie wciąż trzymający cenę model z tamtego roku 65MU7002.
    NIestety tu się zrobił taki natłok tych modeli, że już nie ogarniam ich wszystkich.
    Teraz np. oglądałem UE65NU7172U i UE65NU7443U, które są dużo tańsze a chwalone.
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    Figasz napisał:
    Teraz np. oglądałem UE65NU7172U i UE65NU7443U, które są dużo tańsze a chwalone.

No ale to zwykłe 60Hz matryce. Dlatego dużo tańsze ;)

Musisz się bardziej skupic na numeracji i nie dać się zwieść trikom producenta TV.
    Wyjaśnilem co jest następcą czego powyżej.
  • Poziom 3  
    No właśnie często nie można znaleźć (przynajmniej ja) informacji na temat użytych matryc.
    Ok, w takim razie chciałem prosić o potwierdzenie trafności wyboru tv znalezionego wcześniej czyli UE65MU7052.
    Znalazłem go za 4900zł, wiem, że jest z 2017r., ale chyba nic innego nie trafiłem w podobnej cenie.
    Jest jeszcze tańszy UE65NU7102 z tego roku, ale z 60Hz (które w tym wypadku podobno wg. opini specjalistów w necie daje radę ?)
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    Figasz napisał:
    Ok, w takim razie chciałem prosić o potwierdzenie trafności wyboru tv znalezionego wcześniej czyli UE65MU7052

jeśli nie jest powystawowy, to potwierdzam trafność wyboru :)

Figasz napisał:
    Jest jeszcze tańszy UE65NU7102 z tego roku, ale z 60Hz (które w tym wypadku podobno wg. opini specjalistów w necie daje radę ?)

Dla mnie nie daje rady w porównaniu do matryc 120Hz.
    Natywne 120Hz plus dobre upłynniacze judder i blur to jednak lepszy wybor.
  • Poziom 3  
    Rozumiem, czyli odpuszczam temat tego tańszego modelu.
    Jeżeli chodzi o UE65NU8002 to Chciałbym, Brałbym, ale myślę, że cena nie przejdzie przez akceptację żony.
    Zostaje mi w takim razie ten UE65MU7052.

Dodano po 16 [minuty]:

Dziękuję jeszcze raz za szybkie odpowiedzi i pomoc na Forum i mi i wielu innym uczestnikom.
  • Poziom 3  
    Rozumiem, czyli odpuszczam temat tego tańszego modelu.
    Jeżeli chodzi o UE65NU8002 to Chciałbym, Brałbym, ale myślę, że cena nie przejdzie przez akceptację żony.
    Zostaje mi w takim razie ten UE65MU7052.

Dodano po 16 [minuty]:

Dziękuję jeszcze raz za szybkie odpowiedzi i pomoc na Forum i mi i wielu innym uczestnikom.

Dodano po 10 [godziny] 31 [minuty]:

Dzięki pomocy Ludwik XVI podjąłem decyzję o zakupie konkretnego modelu tv.