Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Cerapur Smart ZSB 24 5C + regulator salus 091flrf

20 Wrz 2018 22:21 1278 15
 • Poziom 3  
  Witam. Posiadam taki zestaw jak w temacie. Chce podpiąć ten regulator do kotła ale nie bardzo wiem jak i gdzie. Chyba w piny o nazwie EMS . Ale nie jestem pewien, nie chciał bym czegoś upalić. W instrukcji salusa piszą coś o stykach napięciowych i bez napięciowych. W Junkers o szynie BUS 2. Mógł by ktoś pomóc?
  Zdjęcie panelu w kotle...
 • Poziom 14  
  Kategorycznie nie EMS bo to jest automatyka Junkersa po BUSie i dedykowane regulatory typu CR10, CW100 itp. Salus to regulator typu włącz/wyłącz więc pod zieloną kostkę zamiast zworki.
  PS. Bez dedykowanego regulatora pogodowego kotły grupy Bosch tracą ok. 2% na sprawności. Regulator np. CW100 zawiera dodatkowo w zestawie czujnik temperatury zewnętrznej, który gwarantuje wysoką jakość sterowania.
 • Poziom 3  
  Czytałem gdzieś że pogodowy się nie sprawdza przy grzejnikach. Mam aluminiowe te zeberkowe w których można dodawać żeberka. I twierdzę że będę je musiał wymienić na płytowe. Ale to tylko moje zdanie.
  Jeśli chodzi o sterownik to na nim ustawiam Temp w domu a gałka na piecu ustawiam max Temp zasilania CO. Dobrze myślę ?
 • Poziom 14  
  Dokładnie tak. Z tym że bez automatyki będziesz musiał sam sobie zmieniać temepraturę zasilania w zależności od temperatury na zewnątrz, żeby ograniczyć postoje kotła (jak najdłuższa praca z mocą minimalną w zależności od warunków zewnętrznych).
 • Poziom 16  
  Zamontowany czujnik zewnętrzny na kotle pozwoli nam sterować kotłem poprzez krzywa grzewczą nic nie będzie musiał sobie zmieniać .
  trzeba tylko ja aktywować w kotle. Wyjdzie tzw automatyka po taności.
 • Poziom 14  
  jamper napisał:
  Zamontowany czujnik zewnętrzny na kotle pozwoli nam sterować kotłem poprzez krzywa grzewczą nic nie będzie musiał sobie zmieniać .
  trzeba tylko ja aktywować w kotle. Wyjdzie tzw automatyka po taności.

  To była odpowiedź na sam regulator włącz/wyłącz a nie czujnik temperatury zewnętrznej.
 • Poziom 3  
  Kurcze nie wiedziałem że ten kociol ma możliwość takiej "taniej" pogodowki. 😊
  Ten zewnętrzny czujnik temperatury musi być jakiś dedykowany za 500 zł ?

  Ps. Albo jestem ślepy albo nie widzę funkcji krzywych grzania w tabelach w instrukcji która posiadam . 🤔
 • Poziom 14  
  Funkcja serwisowa 1.W1 - Regulacja wg temperatury zewnętrznej z liniową krzywą grzania. Trzeba zmienić 0 na 1 kiedy podłączysz czujnik temperatury zewnętrznej. Następnie w funkcjach 1.W2 i 1.W3 dostosować temperaturę zasilania do swojej strefy temperaturowej (projektowanej temperatury zewnętrznej).
 • Poziom 3  
  Oj. To widzę nie przespane noce w kotłowni i zabawę z krzywą ☺️ Kocioł jest wpięty w instalację ponad 20-stoletnia na stali robioną: tu będzie tak a tu tak"😊 plusem tylko chyba są grzejniki aluminiowe modułowe...

  Że się tak zapytam. W takim razie skoro jest taka możliwość zrobienia pogodowki to po co są takie drogie sterowniki do tego? Chodzi o to że mają też inne funkcje które można zmieniać? Np. sterowanie tygodniowe czy sterowanie CWU? Tylko o to się rozchodzi?
 • Poziom 14  
  Regulator pogodowy ma w zestawie czujnik temperatury zewnętrznej a charakterystyka wg ktorej odbywa sie sterownie moze byc dowolnie modyfikowana i nieliniowa. Dodatkowo wprowadza korektę wg temperatury wewnętrzej. Zamontuj tego Salusa pod zieloną wtyczkę, poustawiaj odpowiednio głowice na grzejnikach, ustaw temperature zasilania i tyle.
 • Poziom 3  
  Salusa założyłem już dawno 😊 i działa. Termostatów nie mam i w tym sezonie raczej nie będę miał.. Polecasz jakieś konkretnie te głowice?
 • Poziom 9  
  Na początek
  Witam Panów
  Podłącze się pod temat, gdyż mam prawie identyczny zestaw i też użytkuje od niedawna.
  Z moich krótkich obserwacji wynika że regulator w domu służy tylko jako informator danych w kotle.
  Nie można nim sterować ani temperatur ani czasów pracy noc - dzień.
  Z tego wynika że jest on zbędny.
  Ale jak podłączę sterownik on/off to on będzie pilnował temperatur w pokoju a pogodówka kotła w/g temp.zewnętzrnej temp. w piecu?
 • Poziom 1  
  Witam,
  ja mam termostat radiowy TYBOX 137. Wiadomo, że sterowanie włącz/wyłącz na zieloną kostkę (kolejność kabli chyba nie ma znaczenia). Ale gdzie wpiąć zasilanie? Biała kostka 230 V IN, jest oczywiście zajęta przez zasilanie zasobnika C.W.U. Na razie podłączyłem do zielonej kostki, tak jak na zdjęciu. Po włączeniu kotła jest ok, ale po paru minutach wydaję mi się ze zanika zasilanie i odbiornik radiowy przestaje działać. Dioda nie świeci, nie ma reakcji na naciskanie guzika na odbiorniku.

  Junkers Cerapur Smart ZSB 24 5C + regulator salus 091flrf
 • Moderator - Systemy Grzewcze
  Zasilanie możesz wziąć z 230V out pomarańczowa kostka po prawej stronie
 • Poziom 35  
  Osobiście preferuję zasilanie 230V z gniazdka, zamiast ze styków na kotle.
  Do tego celu wykorzystuję wtyk z przelotką, czyli to taka wtyczka z gniazdkiem w jednym:
  Junkers Cerapur Smart ZSB 24 5C + regulator salus 091flrf
  Przykładową fotkę znalazłem na Google i pochodzi ze sklepu electrocave.pl

  Kocioł musi być zasilany z gniazdka dlatego gniazdko jest w pobliży kotła, a taki "trójnik" rozwiązuje problem zasilania. Wadą jest tylko to, że od gniazdka idą wtedy 2 przewody zasilające jeden do kotła, a drugi do odbiornika bezprzewodowego regulatora itp., co może wpływać na estetykę.