Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWF 1245 - kończy pranie zanim zacznie

karolakpiotr 20 Wrz 2018 22:28 90 4
  • #1 20 Wrz 2018 22:28
    karolakpiotr
    Poziom 9  

Mam problem z pralką Electrolux EWF 1245.
    Po włączeniu jakiegokolwiek programu piorącego kończy pranie zanim właściwie zacznie. Nie obraca bębnem, nie napuszcza wody, tylko wypuszcza wodę w poprzedniego prania i kończy program.

Sam tryb wirowania działa normalnie - silnik kręci, pompa odpływowa działa. Sprawdziłem na krótko elektrozawór i działa normalnie. Sprawdziłem grzałkę - ma 27Ω, żadnych przebić do masy. W trybie serwisowym nie pokazuje żadnych błędów, tylko taką animację:
    Link. Od wielkiego dzwona po długiej przerwie zdarzy jej się zrobić normalnie pełny cykl prania. Co może być przyczyną takiego focha?

0 4
  • #2 21 Wrz 2018 07:16
    Robo-technical
    Poziom 26  

Ta animacja to wejście w tryb serwisowy. Przekręcaj wtedy wybierakiem programów w prawo. I będą się zapalać C.. uruchamiać różne funkcje aż w pewnym momencie (nie pamiętam pozycji) wyświetli się błąd. Powodzenia

0
  • #3 21 Wrz 2018 10:56
    Kenworth 18
    Poziom 31  

Wchodzisz w tryb serwisowy i kręcisz wybierakiem w prawo o 9 pozycji i na programie spust wody powinien się wyświetlić kod błędu jeśli jakiś został zapamiętany.

0
  • #4 22 Wrz 2018 15:20
    karolakpiotr
    Poziom 9  

Ok, przeszedłem przez wszystkie opcje i na wirowaniu z wypuszczeniem wody oraz na wypuszczenie wody pokazały się błędy E33 E34 oraz E35.
    Dodam że kilka miesięcy temu wymieniłem pompę na nową askoll.

Co mogą oznaczać wskazane błędy?
    Electrolux EWF 1245 - kończy pranie zanim zacznieElectrolux EWF 1245 - kończy pranie zanim zacznieElectrolux EWF 1245 - kończy pranie zanim zacznie

0
  • #5 22 Wrz 2018 16:21
    Kenworth 18
    Poziom 31  

Electrolux EWF 1245 - kończy pranie zanim zacznie76_125952..08.jpg Download (181.39 kB)
    Wymień grzałkę i powinno pomóc. Po wymianie grzałki wejdź w tryb serwisowy i skasuj zapamiętane błędy naciskając i przytrzymując klawisze którymi uruchamiałeś tryb serwisowy.
    Jeśli pralka zadziała po wymianie grzałki to sprawdź w trybie serwisowym czy nie pojawił się ponownie E35.

1