Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domowy LTE (antena, zasięg)

wiktor_t 20 Wrz 2018 22:31 168 9
  • #1 20 Wrz 2018 22:31
    wiktor_t
    Poziom 3  

Witajcie!

Chciałbym podłączyć Internet poza miastem Play. Nie wiem na ile jest szansa na uzyskanie stabilnego połączenia przy tych parametrach? Jak myślicie, czy jest szansa na większą prędkość przy tzw. nowym NETBOXIE Playa będzie większa?
    Pomiary wykonywałem na dachu, gdzie byłaby zamontowana antena.

Domowy LTE (antena, zasięg)Domowy LTE (antena, zasięg)Domowy LTE (antena, zasięg)Domowy LTE (antena, zasięg)Domowy LTE (antena, zasięg)Domowy LTE (antena, zasięg)

0 9
  • Pomocny post
    #2 20 Wrz 2018 23:06
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Połączenie na zewnątrz z BTS-em Play Karsin na LTE800. Parametry sygnału dostateczne i niezłe prędkości. Na BTS-ie działają też szybsze pasma LTE1800, LTE2100 i LTE2600 oraz agregacja. Jaka to lokalizacja?

0
  • Pomocny post
    #3 20 Wrz 2018 23:36
    WX3V
    Poziom 17  

Zajrzyj na forum: http://www.bez-kabli.pl/ . Znajdziesz tam informacje dotyczące wyników konkretnych (rzeczywistych) pomiarów wykonanych przez użytkowników różnych wersji NetBoxa. Niestety wersje tzn. routery i anteny, różnią się parametrami. Zatem trudno jest wprost odpowiedzieć na Twoje pytanie.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 20 Wrz 2018 23:54
    wiktor_t
    Poziom 3  

matek451 napisał:
    Połączenie na zewnątrz z BTS-em Play Karsin na LTE800. Parametry sygnału dostateczne i niezłe prędkości. Na BTS-ie działają też szybsze pasma LTE1800, LTE2100 i LTE2600 oraz agregacja. Jaka to lokalizacja?

Na google maps to jest "Piątkowo, Wiele".
    Może warto też zainteresować się T-Mobile?
    Na zdjęciu wygląda to tak

Domowy LTE (antena, zasięg)

0
  • #5 21 Wrz 2018 00:09
    matek451

Sprawdź tez T-mobile, zasięg z BTS-a Wiele na LTE800. Taki sam w Karsinie. Oferta bez limitu danych za 49/65 zł na m-c, w abonamencie B525.

0
  • #6 21 Wrz 2018 00:11
    wiktor_t
    Poziom 3  

matek451 napisał:
    Sprawdź tez T-mobile, zasięg z BTS-a Wiele na LTE800. Taki sam w Karsinie. Oferta bez limitu danych za 49/65 zł na m-c, w abonamencie B525.

Na drodze jest dużo przeszkód do BTS we Wielu. Las pewnie jest dość dużą przeszkodą? A ten BTS w Karsinie nadawałby się na obsługę internetu z T-Mobile?

0
  • #7 21 Wrz 2018 09:18
    DobryMudzyn1702
    Poziom 11  

Myślę, że t-mobile jest dobrym rozwiązaniem jeśli chcesz dużo pobierać za 49zł masz 20Mbps predkości za dodatkowe 16zł już 60Mbps (warto przetestować czy jesteś w stanie pobierać ponad te 20).

Moderowany przez jimasek:

Proszę nie mieszać wątków na forum bo to utrudnia pracę wszystkim użytkownikom. Zapytanie usunąłem z twojej wypowiedzi. Zapraszam do założenia swojego wątku na forum.

0
  • #8 21 Wrz 2018 10:35
    WX3V
    Poziom 17  

wiktor_t napisał:
    Las pewnie jest dość dużą przeszkodą?...

Kilka lat temu przeprowadziłem eksperyment z łączem Wi-Fi (trochę wyższa częstotliwość, ale darmowy HotSpot) na dystansie mniej więcej 1,2 km. Pomiędzy antenami (jedna 3 dBi zysku, a druga 19 dBi) rośnie kępa drzew liściastych. Zimą siła odbieranego sygnału była na poziomie -98 do -94 dBm, natomiast latem (gdy były liście) poziom odbieranego sygnału był zbyt niski (tłumienie) aby możliwe było ustanowienie stabilnie pracującego łącza.
    Po części stanowi to odpowiedź na Twoje pytanie.
    Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #9 21 Wrz 2018 13:44
    matek451

A co to ma wspólnego z LTE800 T-mobile z BTS-a Wiele ? Do BTS-a około 2 km z tego kilkaset metrów to las. Zarówno do LTE800 z tego BTS-a jak i tego LTE800 T-mobile w Krasinie potrzebna zewnętrzna antena kierunkowa na 800 MHz. B525 na testy z T-mobile i HManager do zarządzania pasmami na nim pokaże CID BTS-a i parametry sygnału. Po tym identyfikacja BTS-a czy to wiele czy Krasin. to samo pokaże Network cell Info na telefonie z karta T-mobile, tak jak w Play.

0
  • #10 21 Wrz 2018 15:57
    WX3V
    Poziom 17  

matek451 napisał:
    A co to ma wspólnego z LTE800 T-mobile z BTS-a Wiele ?

Czy ta uwaga była do mnie ?
    Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów