Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

naprawa akumulatora do wkretarki ?

21 Wrz 2018 09:04 234 9
  • Poziom 3  
    Witam jak naprawić baterie do wkrętarki 18V,jakie ogniwa zastosować ,mam kilka ogniw 18650 ,jak trzeba je połączyć aby wyszło 18v oraz pojemność,wiem ze połączenie szeregowe pięciu ogniw da 18.5V ale z pojemnością hmm ? równolegle ,czy można prosić o schemat połączenia tych ze ogniw ?
  • Poziom 39  
    Kupowałem ostatnio te 3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.
    [retrofood]

dobrze się lutowały aby zrobić pakiet. Dałem też BMS i pięknie to działa.
  • Specjalista elektryk
    Zacząć trzeba od ustalenia jakie ogniwa są w tej baterii Li-Po czy Ni-Cd.
  • Poziom 3  
    po rozkręceniu baterii są takie małe 1,2v ni-cd pisze na nich bez podania pojemności wkrętarka to "enchel" na baterii napisane jest 18v 1,4ah,jak zrobić pakiet baterii aby napiecie wynosiło 18v jak je połączyć ?
  • Poziom 39  
    Kup baterie co podałem wcześniej 5 sztuk i BMS 5S.
  • Specjalista elektryk
    Ogniwa Ni-Cd mają inne warunki ładowania niż ogniwa Li-Po.
    Jeżeli je zastąpisz ogniwami 18650 to powinieneś zmienić sposób ładowania. Trzeba zastosować balancer.
    Na elektrodzie jest kilka tematów poświęconych takim przeróbką
  • Poziom 3  
    dobrze chłopaki ale chodzi mi o schemat połaczenia tych ze ogniw :)w jaki sposób je połaczyć (szeregowo ,równolegle czy szeregowo równolegle),porostymi słowami czy mógł by mi ktoś to rozrysować o to mi chodzi głownie i jak podłączyć BMS .
  • Specjalista elektryk
    Żeby otrzymać 18V łaczysz 5 ogniw szeregowo
    Wszystkie ogniwa muszą być o takiej samej pojemności.
    Możesz ogniwa połaczyć równolegle (po dwa, trzy, cztery - ile tam zmieści Ci się w obudowie) i takie zestawy łączysz szeregowo aby otrzymać 18V.
  • Poziom 30  
    Podstawowa wiedza to - łącząc ogniwa równolegle zwiększasz pojemność, łącząc szeregowo pojemność zostaje bez zmian, a napięcie ich się sumują. Kolejne pytanie to jaki masz obecnie rodzaj akumulatora we wkrętarce? Nie jest to przypadkiem Ni-Mh. Ogniwa 18650 li-ion które posiadasz potrzebują innej ładowarki i balansera do ładowania inaczej możesz doprowadzić do ich eksplozji. Problemem może być też dla Ciebie zgrzewanie takich ogniw, bo lutowanie zdecydowanie odradzam.

Dlatego polecam poszukanie innych wątków na forum w tej tematyce lub wujka Google. Dowiesz się co cię czeka.
  • Specjalista elektryk
    highlanderus napisał:
    Nie jest to przypadkiem Ni-Mh.
    dyzio-dyzio napisał:
    po rozkręceniu baterii są takie małe 1,2v ni-cd pisze na nich

To kolega już wyjaśnił