Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Commodore 64 - jak podłączyć do sieci

21 Wrz 2018 19:34 525 11
  • Poziom 1  
  • Poziom 15  
    Moim zdaniem mistrzostwo. Naprawdę.
    Ale...
    za swoich czasów pamiętam, że był modem do C64, był też w realiach polskich nieosiągalny. To było jeszcze nim powstały numery 0202122 internetu wdzwanianego, za czasów jeszcze pierwszych BBSów i to nie w Polsce. Były ale gdzie takie znaleźć i jak dzisiaj użyć? Nie wiem.
    Jednak ostatnio oglądając ebaya chyba zauważyłem, że był tam modem na NCU do c64 i widziałem ekrany BBS oraz hasło Telnet. Może coś takiego byś znalazł? Myślę, że rozwiąże to problem połączenia pomiędzy C64 a współczesnym LANem bez zakładania skomplikowanych branek wdzaniania się po modemie analogowym.
  • Poziom 1  
  • Poziom 39  
    Do internetu C64 spokojnie podłączysz.

Link

Natomiast o korzystaniu zapomnij.
    Kupiłem ostatnio konsolę PSP, którą można do Internetu podłączyć (po WiFi), czyli o kilka generacji nowsza.
    Co do przeglądarki to Google załaduje, ale już nie chce żadnej strony komercyjnej.
  • Spec od komputerów
    Nie jest mozliwe, opcja, ktora podalem jest najtansza (Esp8266 masz w sklepiku elektrody) i najlatwiejsza do wykonania.
    Karta przewodowa do C64 to koszt ponad 50$, a modem jest calkowicie bezuzyteczny.
  • Poziom 1  
  • Spec od komputerów
    Widzac Twoje inne watki raczej nie ma szans zebys to wykonal samodzielnie. Skoro po otrzymaniu linkow oraz dostepu do google nadal nic nie rozumiesz to chyba tak juz zostanie...

Jestes tyle lat na forum i nie wiesz o https://www.elektroda.pl/rtvforum/shop.php ?
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 1