Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zintegrowana karta sieciowa nie działa (?)

22 Wrz 2018 00:08 297 3
  • Poziom 5  
    Dzień dobry,

specyfikacja pacjenta:
    Zasilacz XFX XT 600W (lub 650 - nie pamiętam)
    Płyta główna Gigabyte b75-d3v
    Procesor i7-3700
    2x2gb 1333hz i 9cl + 1x4gb 9cl pamięci ram od Hyperx (taktowania w kości 4gb nie pamiętam)
    Karta graficzna AMD RX 580 od Gigabyte
    zapasowa karta graficzna GTS 450 od Gainward

Wszystkie podzespoły oprócz płyty głównej i grafiki GTS zostały zakupione jako nowe w wakacje rok temu.

Albo jestem niedorozwinięty i nie instaluję tych sterowników co trzeba, albo magia Windowsa 10 zagina czasoprzestrzeń (co?). Dlatego w pierwszej kolejności prosiłbym o podanie poprawnego sterownika, a następnie napiszę przez co przeszedłem:

Parę dni temu komputer nie chciał wyświetlić obrazu. Włączał się, ale tak jakby nie dochodził do biosu. Po wielu godzinach zabawy okazało się, że bios F9 został jakimś cudem uszkodzony, więc się przywrócił z kopii zapasowej na starszą wersję F3.

Następnie, po kolejnych godzinach nauki, ponieważ wersja biosu była stara (F3) to komputer nie chciał się uruchamiać z nową kartą graficzną. Zrobiłem update biosu do F9 (najnowsza wersja) wykorzystując komórkę jako modem usb do internetu, ponieważ czego nie zrobiłbym w celu uzyskania łączności drogą router -> kabel ethernet -> zintegrowana karta sieciowa, po prostu nie mogę spowodować, aby komputer widział ten kabel.
    Po uruchomieniu rozwiązywania problemów system Windows zwraca komunikat, że sterowniki nie są zainstalowane i nie może ich zainstalować przez Windows update.
    Gdy pobieram ręcznie sterownik instalator zwraca komunikat lub informuje, że nie mam takiego urządzenia, więc sterownik jest niepotrzebny.

Po wpisaniu komendy ipconfig /all w terminalu wyskakuje:

Wcześniej routing był wyłączony, ale bawiłem się w rejestrach i serwisach, żeby go włączyć, bo 'a nóż zadziała', ale oczywiście to nic nie dało.

Po przejściu do menedżera zadań (z ukrytymi urządzeniami) widać taką listę:

Zintegrowana karta sieciowa nie działa (?)Zintegrowana karta sieciowa nie działa (?)

Z tego co pamiętam, jak kiedyś instalowałem sterownik w nazwie urządzenia było zawarte Atheros, a tego tutaj nie ma.

I ostatni ślad, na który trafiłem to BIOS. Zintegrowana karta jest domyślnie włączona:

Dodam jeszcze, że diody przy wejściach RJ-45 nie dają oznak życia.
    Co może być nie tak?
  • Spec od komputerów
    Ktora masz wersje plyty 1.0, 1.1 czy 1.2?

Karta moze byc uszkodzona, zawsze mozesz kupic karte lan lub wifi pod pci-e lub od biedy pod usb.
  • Poziom 5  
    1.0
    Zapomniałem dodać, że po backup'ie biosu sterowniki od karty graficznej były uszkodzone/usunięte. Musiałem jeszcze raz instalować.
  • Spec od komputerów
    Zresetuj cmos, sprawdz tez pod linukem livecd/usb czy tam widac karte, jezeli nie to kupuj nowa pod pci-e/usb i tyle.