Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Weller kłopot z grotem do lutowania - jak i czy cynować ?

22 Wrz 2018 14:18 321 6

• Poziom 28  
    Dzień dobry stałem się szczęśliwym lub niekoniecznie posiadaczem stacji welera.
    Na groty RT...
    Mam kupiony grot RT 1NW dla niewtajemniczonych grot stożkowy średnica końcówki 0,1mm
    Grot jest chromowany cały.
    Nie mogę go za chiny niczym pocynować. topić cynę topi ale nie da się lutować bo kuleczki z cyny fruwają pomiędzy elementami.
    Czy ten grot się jakoś aktywuje cynuje czy coś w ten sposób ?
    Nie łapie go ani bezołowiowa ani ołowiowa cyna.

Testowałem cynowanie i na kwas lutowniczy i na pastę i topnik, na polopirynę i nic go nie łapie.

Ma ktoś jakieś informacje weller milczy na swoich stronach :(
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Zapewne masz grot "RT 1NW grot chromowany, Ø 0.1 mm, stożek, 40W, niezwilżalny do komponentów 0201/0204." A na tej stronie www.labem.pl/leadfree.htm jest czym aktywować takie groty. Nie wiem czy pomogłem ale...
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 32  
    Spróbuj użyć salmiaka. A tak na marginesie, cyny nie nanosi się na grot tylko na lutowany element/pad.

Pozdr

• Poziom 28  
    ale tu chodzi o pobielenie grota.... bo inaczej nie da sie tym lutowac w ogole...

• Poziom 28  
    TA-TAR - jego podpowiedź była trafiona.
    Kupiłem Weller TIP Activator ... kilka sekund miziania w tej paście... i grot pobielony i normalnie się już pracuje.
    Być może po uzyciu chlorku cynku i solnego byłby ten sam efekt ... ale nie wiem.
    Oryginalny Tip activator wellera działa bez kłopotu.

Dziękuję temat uważam za zamknięty.

• Poziom 28  
    TA-TAR - jego podpowiedź była trafiona.
    Kupiłem Weller TIP Activator ... kilka sekund miziania w tej paście... i grot pobielony i normalnie się już pracuje.
    Być może po uzyciu chlorku cynku i solnego byłby ten sam efekt ... ale nie wiem.
    Oryginalny Tip activator wellera działa bez kłopotu.

Dziękuję temat uważam za zamknięty.

Dodano po 37 [sekundy]:

Uzyłem WELLER TIP ACTIVATOR do kupienia w róznych miejscach - mój jest z TME.