Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] vw passat b5 - Zablokowana klapa bagażnika w b5 sedan po lifcie 2003 rok

22 Wrz 2018 17:09 6630 12
  • Poziom 10  
    vw passat b5 - Zablokowana klapa bagażnika w b5 sedan po lifcie 2003 rokWitam mam pewien problem z tylną klapą swojego Passata b5 po lifcie rano otworzyłem klapę od bagażnika a potem godzinę później już nie dało się otworzyć go ani przycisku kluczyka ani od przycisku na drzwiach kluczyka nie mogę włożyć od strony bagażnika i wchodzi tylko do połowy i dalej nic. Więc poczytałem na forum i zdjąłem od środka osłonę odkręciłem 2 śrubki na torx jak zdemontowałem trójkąt i wyciągałem z zaczepów i miałem dojście do zamka i takim dzyndzelkiem otworzyłem klapę . I teraz nie wiem kompletnie co dalej co robić wysyłam filmik nagrany przez ze mnie bo nie reaguje na otwieranie od zewnątrz jak ciągnę za klamkę. Proszę o sprawdzenie i pomoc.

vw passat b5 - Zablokowana klapa bagażnika w b5 sedan po lifcie 2003 rok

Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Admin grupy Samochody
    Odepnij wtyczkę od silnika wykonawczego, wepnij tam żarówkę 5W i zobacz czy zaświeci podczas otwierania bagażnika.
  • Poziom 10  
    a w którym miejscu znajduje się ten silnik wykonawczy to muszę też kupić żarówkę 5w
  • Poziom 38  
    Masz zerwaną linkę z siłownika / to z boku klapy/ łączącą go z zamkiem ?
    Może się zerwała w środku pancerza, albo wypiął się pancerz z uchwytu przy siłowniku.
    Na filmie siłownik działa, tylko linka jest jakby luźna, nienapięta, niewciągająca się w stronę zamka.
    Edit
    Urwana linka w zielonym miejscu, z białego plastyku, z otworu nic nie wychodzi, a chyba powinna linka ? Na filmiku w pewnych momentach to chyba widać.
  • Admin grupy Samochody
    @g107r Masz rację, zerwana linka. Widać na filmiku, którego wcześniej nie oglądałem.
  • Poziom 10  
    vw passat b5 - Zablokowana klapa bagażnika w b5 sedan po lifcie 2003 rokvw passat b5 - Zablokowana klapa bagażnika w b5 sedan po lifcie 2003 rokvw passat b5 - Zablokowana klapa bagażnika w b5 sedan po lifcie 2003 rok

Macie racje zerwana linka wyciąglem wszystko teraz musze jakoś to połączyć ta zerwana Linke.
  • Poziom 10  
    vw passat b5 - Zablokowana klapa bagażnika w b5 sedan po lifcie 2003 rokvw passat b5 - Zablokowana klapa bagażnika w b5 sedan po lifcie 2003 rokvw passat b5 - Zablokowana klapa bagażnika w b5 sedan po lifcie 2003 rokvw passat b5 - Zablokowana klapa bagażnika w b5 sedan po lifcie 2003 rokvw passat b5 - Zablokowana klapa bagażnika w b5 sedan po lifcie 2003 rokvw passat b5 - Zablokowana klapa bagażnika w b5 sedan po lifcie 2003 rok

złączyłem linkę na zdjęciach zaznaczone na zielono tak jak polecaliście ale dalej nie otwiera mi się bagażnik
    a na zdjęciach zaznaczone miejsce na czerwono i ze szczałką jest to moment w którym nie wiem czy dobrze założyłem ten dzyndzelek czy on ma być przed czy za
    dołączam również filmik po zamontowaniu tej linki i zamknięciu bagażnika od środka ale dalej się nie otwiera.
  • Poziom 38  
    A pociągnij do końca za końcówkę linki zaznaczonej na czerwono.
    Na moje, powinna być jak zielona strzała, a nie będzie, bo tym łącznikiem wydłużyłeś linkę, której długość jest dość ściśle określona, lub łącznik nie chowa się w pancerzu :) bo nie może :) i ruch linki jest za mały...
    Serio nie widzisz jak ruszała się dźwignia z palucha /na wcześniejszym filmie, OBEJRZYJ go/, a jak teraz się rusza ?
  • Poziom 10  
    teraz obejrzałem oby dwa filmiki to jest linka za krótka ze do końca nie dochodzi

Dodano po 10 [minuty]:

a jakbym chciał kupić taką całą linkę nową na allegro to jak ona się nazywa fachowo bo nie mogę znaleźć nigdzie na necie
  • Poziom 38  
    Nie, jest za długa, i lub raczej za gruba przez łącznik. Za krótki jest teraz pancerz, ale ten łącznik...
    Napisałem jak możesz uratować tą linkę.
    Szukasz po linkach, linka klapy bagażnika, zamkach centralnych, i ogólnie pytając sprzedających, bo takich dupereli mogą nie wystawiać.
  • Poziom 10  
    napisałeś ze możesz skrócić pancerz > wydłużyć linkę
    ale jaki pancerz mam skrócić aby tą linkę wydłużyć bo te złączki mam i już zamontowałem ale nie wiem który pancerz mam skrócić jakbyś mi pokazał na obrazku
  • Poziom 38  
    Traktujesz to jako całość, a to składa się z dwóch w sumie elementów. W czarnym pancerzu chodzi zerwana stalowa linka.
    Musiałbyś zdjąć jeden końcowy plastyk z pancerza i skrócić /doświadczalnie/ pancerz o np 2cm - o tyle, ile trzeba wyciągnąć linkę z pancerza żeby wyszła przez otwór w dźwigni otwierającej zamek. Koniec linki przy siłowniku ma być tak jak zaznaczyłem na zielono - wstępnie, bo tylko przypuszczam że tam miałby być.
    Tego zagiętego elementu który się oderwał już nie użyjesz, teraz włożysz w dźwignię samą linkę i zabezpieczysz, skręcisz łącznikiem elektrycznym na jedną lub lepiej dwie śrubki - jak druty do których jest przeznaczona.
    ALBO przeciąć pancerz na bardziej prostej, nie zagięciu jak widać ułożony w klapie, i skrócić któryś koniec o potrzebne centymetry. Połączyć owijając taśmą, lub termokurczliwą koszulką, plastykowym kawałkiem długopisu gdy pancerz wchodziłby dość ściśle. Tak dla usztywnienia i scentrowania dwóch kawałków uciętych przecież pancerzy. Gdyby plastyki nie chciały zleźć z pancerza...
    Coś takiego powinno się udać, cała linka będzie bardziej na prosto, nie po takim łuku jak była. 2-3 cm tu nic nie zmienią i masz ze 2-3 próby na cięcie nim całkowicie wyprostujesz łuk zamek-siłownik.

Linki nie tniemy, ma stałą długość. - gdyby nie głupia końcówka przy siłowniku, kupiłbyś i rowerową...
    Skracasz sam pancerz, więcej wystaje stalowa linka.
    Wydłużyłbyś, linka by się schowała.

Na tyle musisz go skrócić, aby linka wyszła przez dźwignie i dała się skręcić kostką.