Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Wymiana elementów metalowych karoserii na elementy z włókna węglowego.

MiniMomo 22 Sep 2018 18:16 546 5
 • #1
  MiniMomo
  Level 8  
  Chciałbym się dowiedzieć czy można zastąpić metalowe elementy karoserii samochodu (drzwi, klapa bagażnika itp.) bez ingerencji w ramę, tak aby nie naruszyć geometrii pojazdu. Czy trzeba przeprowadzać po takich zabiegach jakieś kontrole, ponieważ chodzi mi o całkowite zastąpienie danego elementu, a nie zwyczajne oklejenie go jakąś winylową imitacją jak to mają w zwyczaju robić jacyś "agrotunerzy". Pytam czysto teoretycznie, nie planując żadnych konkretnych działań, przynajmniej na teraz.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  Arton
  Level 16  
  Drzwi akurat są elementem bezpieczeństwa czynnego w samochodzie i ich zmiana będzie chyba naruszeniem homologacji samochodu. Mogą być problemy na przeglądzie. Nie jesteś w stanie przewidzieć co się stanie z takimi drzwiami przy uderzeniu bocznym
 • #3
  MiniMomo
  Level 8  
  Dzięki za info. Całkowicie zapomniałem o tym bezpieczeństwie czynnym/biernym a miałem to dosyć niedawno w szkole. W takim razie ograniczyłbym się do "ogołocenia" wnętrza z tylnej kanapy czy wszelkich zbędnych plastików, zostawiając oczywiście pasy i fotele przednie. Zastanawiam się jeszcze czy można by usunąć tapicerkę zostawiając zegary i poduszkę pasażera i przy okazji zmienić kierownicę na jakąś replikę w stylu sparco, momo i zastanawiam się czy w takim wypadku policja nie będzie miała nic przeciwko temu bo jednak nie ma tam poduszki i czy będą się czepiać tego "ogołoconego" wnętrza. Wracając do tematy foteli i kierownicy mam pytanie odnośnie tych "allegrówek. Jest to coś warte? Czy rozleci się przy pierwszej okazji?
 • #4
  Arton
  Level 16  
  Replikę kierownicy?
  https://youtu.be/UApVRI7uOWc
  Poszukaj sobie w necie rozporządzenia w sprawie warunków technicznych pojazdów i ich niezbędnego wyposażenia. A usunięcie tapicerki z kolei ostre elementy we wnętrzu pojazdu. Przed zmianami porozmawiaj z diagnostą na stacji gdzie robisz badania.
 • #5
  MiniMomo
  Level 8  
  Po zapoznaniu się z cenami oryginałów stwierdziłem że nie jest źle, a to co zostało pokazane na filmie znam z własnego doświadczenia i napisałem replikę ponieważ myślałem że kosztują one znacznie więcej no ale okazało się że jest inaczej. Co do usuwania elementów wnętrza to znam jednego diagnostę i zamienię z nim kilka słów, ale myślę że z wyrzuceniem tylnej kanapy czy jakichś plastików z drzwi (planuję zastąpić panelami z aluminium/plastiku) chyba nie będzie problemu. Nie ma to byś jakiś super tuning tylko takie pozbycie się zbędnych elementów i nie jest to nawet mój pomysł tylko właściciela tego samochodu, który nie ma pojęcia o mechanice a w każdym razie jest ono mniejsze niż moje gdzie chodzę do "zawodówki".
 • #6
  MiniMomo
  Level 8  
  Temat zamknięty. Powód: przedawnienie.