Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat seicento 1.1SPI - Wyniki pomiaru kompresji i próby olejowej do analizy.

monterL 22 Sep 2018 19:44 1065 2
Tespol
    monterL
    Level 10  
    Część.
    Auto ma słabą moc na benzynie i gazie.
    Zrobiłem więc test kompresji żeby ustalić co robić dalej bo to nie łatwa sprawa przy pojazdach tej wartości :)

Kompresja próba olejowa
    1 9,5 Bar 16,2 Bar
    2 11 Bar 14,5 Bar
    3 9,6 Bar 14,7 Bar
    4 7,5 Bar 14,7 Bar

Pomiary na ciepłym silniku robione ,do cylindrów 10ml oleju,rurka manometru wkręcana do gniazda świecy.

Ponadto robiłem test co2 i nie wykryło nic, ale robi się cisnienie w zbiorniczku plynu chlodniczego syczenie słychać .Pozatym olej ucieka spod pokrywy silnika która jest na silikonie ,odma wyczyszczona.

Co może być przyczyną takich wyników i czy robi się z tym coś poza wymiana silnika lub złomowaniem.
    Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Tespol
    nikusert
    Level 40  
    Witam .
    Nie podałeś jaki przebieg ma silnik.Gdy kompresja znacznie wzrośnie po próbie olejowej ,świadczy o zużytych pierścieniach ,zapieczonych nagarem i.t.p.Może na dodatek być duży luz między tłokiem , a cylindrem .Brak wzrostu kompresji może ,a zazwyczaj jest spowodowany nieszczelnością zaworów.
    monterL
    Level 10  
    174 tysiace ale nie wiem czy jest wiarygodny.
    O ile ma wzrosnąć kompresja w czasie próby olejowej tutaj pare barów przybyło
    Co ciekawe auto odzyskalo moc jadąc pod górkę widać różnicę znaczną .