Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stary piec CO SAS + sterowanie

23 Wrz 2018 10:58 264 4
  • Poziom 3  
    Witam.
    Koledzy zastanawiałem się czy do mojego starego pieca CO (ktorym steruje się poprzez uchylanie drzwiczek rusztu) można zainstalować sterownik który będzie sterował uchylaniem oraz domykaniem tych drzwiczek.
    Myślałem nad dmuchawa ale obawiam się że pojawia się duże straty ciepła poprzez wydmuchanie ciepłego powietrza do komina.
    Myślę że uchylanie drzwiczek i zamykanie przy odpowiedniej temperaturze będzie bardziej efektywne.
    Co o tym myślicie i czy jest szansa na skompletowanie nie drogiego systemu do mojego pieca?
    Proszę o podpowiedzi jeśli macie jakieś pomysły.
  • Poziom 37  
    Witam !
    Uchylanie drzwiczek jet automatycznie ( miarkownik ciągu ), czy ręcznie ?

Około pięciu lat temu przystosowałem stary kocioł "śmieciuch" do palenia ekologicznego węgla, rozpalanego od góry.
    Uszczelniłem wszystkie drzwiczki taśmą szklaną samoprzylepną.
    Do dolnych drzwiczek przy kręciłem dmuchawę z płynną regulacją obrotów.
  • Poziom 3  
    Witam
    Niestety uchylanie drzwiczek jest ręczne wiem że instalacja dmuchawy będzie dobrym rozwiązaniem ale czy nie będzie łapało lewego powietrza nawet jak dmuchawa nie będzie pracować??

Piec jest szczelny oraz w całkiem dobrym stanie i myślę że sterowanie uchylaniem drzwiczek będzie lepszym rozwiązaniem tylko czy jest możliwość aby coś takiego zmontować??
  • Poziom 37  
    Poszukaj w Goggle " miarkownik ciągu".
  • Poziom 3  
    Dokładnie tego szukalem😊
    Dzięki za pomoc zainstaluję mechaniczny i dam znać jak działa.
    Pozdrawiam