Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Router nie współpracuje z modemem

Tomwaw90 23 Wrz 2018 11:58 177 18
  • #1 23 Wrz 2018 11:58
    Tomwaw90
    Poziom 4  

Witam

Posiadam Router Mi Router 3 oraz modem Alcatel IK40. Urządzenia niestety nie współpracują ze sobą.

Posiadam kartę SIM LTE od Plusa którą wsadziłem w Alcatel IK40. ( Modem posiada również slot na karte micro SD której obecnie nie wsadziłem) Po podłączeniu przez USB do komputera internet działa bez problemu. Jednak po wsadzeniu modemu do portu USB od routera internet nie działa.
    Dociera jedynie zasilanie bo lampka od modemu świeci się.

Router udało mi się skonfigurować na tyle że wysyła połączenie. Zarówno laptop jak i telefony odbierają sygnał od routera. Ale modem z routerem nie współpracują. Przerobiłem już mnóstwo rozwiązań opisanych na różnych forach. Nic nie pomaga. System prosi o kabel Ethernet ale ja nie chce mieć połączenia kablowego tylko bezprzewodowe. Nie potrafię tego ustawić. Może ktoś wie jak to połączyć ? Proszę o pomoc.

Router nie współpracuje z modememRouter nie współpracuje z modemem

0 18
  • Pomocny post
    #2 23 Wrz 2018 12:07
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Zadam podstawowe pytanie, producent routera mówi coś o kompatybilności tych urządzeń? Sprawdzałeś w specyfikacji routera?

0
  • #3 23 Wrz 2018 15:12
    Tomwaw90
    Poziom 4  

Osobiście nie sprawdzałem. Router zakupiony przez allegro. Modem w Saturnie. W każdym miejscu zapewniano mnie że to rozwiązanie będzie działać. Zaufałem sprzedawcą. Niestety nie mogę odszukać urządzeń kompatybilnych z danym routerem (pewnie źle szukam) Sądzę że łatwiej będzie odszukać router pasujący do Alcatel IK40. Jednak czy tylko takie rozwiązanie (dobranie odpowiednich urządzeń ) to droga do wyjścia z sytuacji ? Nie ma opcji wgrania softu, oprogramowania, czy wprowadzenia odpowiednich danych np. IP w odpowiednie miejsca ? Nie znam się za bardzo na tym, jest możliwość, że gdzieś robię banalny błąd.

0
  • Pomocny post
    #4 23 Wrz 2018 15:37
    jprzedworski
    Specjalista Sieci, Internet

Nie jest nigdzie powiedziane, że ten router w ogóle obsłuży jakiekolwiek modemy USB. Z tego co wiem, to nie. Tego typu (USB) modemy zresztą chyba stopniowo znikają na rzecz kompletnych routerów LTE. Jest wersja nowsza tego routera Mi Router 3G, w której podobno można zmienić software:
    http://forum.jdtech.pl/Watek-xiaomi-miwifi-r3...wanie-routera-do-pracy-z-softem-alternatywnym

0
  • #5 23 Wrz 2018 15:57
    Tomwaw90
    Poziom 4  

Coraz bardziej Panowie przekonujecie mnie do zmiany sprzetu... Tak też uczynie. Prosze tylko na sam koniec o polecenie jakiegos dobrego routera ktory współpracuje z Alcatel IK 40 albo scalonego sprzetu czyli modem z wbudowanym routerem do ktorego wsadze karte sim i nie bedzie tracil na jakosci sygnalu. W ostatecznosci prosze o polecenie całego zestawu.

0
  • #6 23 Wrz 2018 16:04
    matek451

Od końca, nie ten wątek na jdetech.pl bo on dotyczy Mi3G. Kupiłeś pewnie Mi3 z europejska wersją FW. opisy na tym forum dotycza Mi3g z chińskim FW i zmianą na Padavan. Ty potrzebujesz tutoriala https://www.youtube.com/watch?v=lLyra_cKmmY Sam router OK choć wymaga zmiany FW na Padavan do obsługi modemu USB, FW Padavana przyjazne i łatwe w konfiguracji. sam uzywam na Mi3g do obsługi MF980. No ale zakup tego Alcatela to już mega porażka, warte toto z 50 zł ale jest chyba w wersji HiLink( obsługiwane przez stronę 192.168.1.1). Gwarancji nie dam ale powinno zadziałać z Padavanem, oczywiście po zmianie adresu np, na 192.168.2.1 bo Padavan ma domyślne tez 192.168.1.1 i konfiguracji WAN jako Automatic IP. Ogólnie jak się nie ma za dużo pojęcia o routerach, modemach , sofcie i zmianach FW to nie kupuje się routera z USB i modemu do niego. rady sprzedawców nijak mają się do rzeczywistości.

0
  • #7 23 Wrz 2018 16:05
    Tomwaw90
    Poziom 4  

Jeszcze jedno. Jeśli dobrze rozumiem istnieją sprzęty które moge podłączyć kablem koncentrycznym pod antene zewnętrzna TV dla odbioru lepszego sygnału. To chyba najlepsze rozwiązanie... Modem z wbudowanym routerem na karte SIM wzmacniany sygnałem antenowym...

0
  • Pomocny post
    #8 23 Wrz 2018 16:16
    matek451

Nie ma czegoś takiego, to o czym piszesz to szajs z Cyfrowego Polsatu zwany IDU-ODU i ODU podłącza się do tego samego kabla co antenę satelitarną/TV. W ODU są słabiutkie antenki dookólne a zestaw działa tylko w niewielkich odległościach od BTS-a, ma simlocka. Oddaj tego Mi3 a przede wszystkim Alcatela. No i wróć do punktu wyjścia czyli podaj lokalizację, operatora i ofertę z której chcesz korzystać. Od tego zależne są dalsze kroki i testy.

0
  • #9 23 Wrz 2018 17:05
    Tomwaw90
    Poziom 4  

No i wróć do punktu wyjścia czyli podaj lokalizację, operatora i ofertę z której chcesz korzystać. Od tego zależne są dalsze kroki i testy.[/quote]

Mam już umowe podpisaną z Plusem na LTE. Nie chciałem brać od nich sprzętu tylko samodzielnie złożyć zestaw... Zawierzyłem sprzedawcą w sklepie. Miało być "dużo taniej i lepsza jakość"

Mieszkam w Bydgoszczy, prawie w centrum miasta sygnał jest dobry. Modem odbiera bez zarzutów.

Bede celowal w modem z wbudowanym routerem. Taki sprzet z plusa miał poprzedni właściciel mieszkania. Działało bez zarzutów.

0
  • Pomocny post
    #10 23 Wrz 2018 17:40
    matek451

Ty nie patrz z czego korzystał poprzedni właściciel, modem to jest szajs z Alcatela, działa i to wszystko co można o nim powiedzieć. Nie ma możliwości wymuszania konkretnego pasma LTE, nie ma żadnej porządnej diagnostyki sygnału. Nie wspominając o tym że nie agreguje pasm LTE i nie ma zewnętrznych zacz antenowych. Alcatel nie zapewnia żadnego wsparcia a sprzęt od niego omijać jak najdalej. Nie słuchasz rad, co najwyżej takich fachowców jak od routera czy modemu. Póki co kiepsko na tym wychodzisz. Podobnie jak wybór operatora. Mnie interesują konkretne testy sygnału i prędkości a nie subiektywne odczucia. Plus to nie jest szczyt marzeń, w Bydgoszczy nie ma sieci LTE2600, działa tylko LTE1800Aero2 i pseudo LTE900 Plusa na 5MHz i agregacja LTE1800+800. O LTE800 Sferii nie ma co wspominać bo i tak zgaśnie za 3 m-ce.Oferta słaba i z FUP na LTE. Z którego pasma LTE korzystasz i z którego BTS-a, jaki masz DL/UL wieczorami? na alcatelu tego nie sprawdzisz, do testów uzyj telefonu LTE z aplikacją Network cell Info i pokaż zakładkę DANE. w niej jest eNB, ECI BTS-a, band i parametry sygnału LTE. Do tego jakiś speedtest. To są niezbędne dane do doboru operatora,sprzętu , ewentualnej anteny, wyboru pasma czy agregacji.

0
  • #11 23 Wrz 2018 22:36
    Tomwaw90
    Poziom 4  

Nie znam aż tak technicznego języka i nie wszystko rozumiem ale postarałem się o zrobienie testu. Mam nadzieje że tak to miało wyglądać ?

Do testu użyłem karty LTE od Plusa na którą podpisałem umowę 2 dni temu. Telefon uzyty do testu HomTomHT20

Router nie współpracuje z modememRouter nie współpracuje z modememRouter nie współpracuje z modememRouter nie współpracuje z modemem

0
  • Pomocny post
    #12 23 Wrz 2018 23:03
    matek451

A jakie uzyskałeś prędkości DL/UL na tym LTE1800Aero2 z BTS-a Plusa przy Traugutta 12? Na BTS-ie działa jeszcze LTE900 Plusa i 3 m-ce jeszcze LTE800Sferii, oba tylko na 5MHz pasma w MIMO 2x2. Do tego LTE-A 1800+900 i LTE-A 1800+800. Sygnał prawidłowy, mieszkasz w pobliżu tego BTS-a, antena zewnętrzna zbędna. Jaka to oferta z Plusa i za ile?

0
  • #13 23 Wrz 2018 23:39
    Tomwaw90
    Poziom 4  

Jak mam sprawdzic te prędkości ?
    Oferta Plusa LTE na abonament 60GB,LTE bez limitu za 50zł

0
  • #14 23 Wrz 2018 23:49
    matek451

Wykonaj speedtest np. na http://www.speedtest.net/pl i pokaż wynik. Oferta słaba i droga, po 60GB w ramach FUP dostaniesz pierwszy lejek, po około 60+100GB internet zwolni do około 5Mb/s a potem nawet do 0,5Mb/s. w plusie nie ma czegoś takiego jak internet bez limitu danych i bez limitu DL/UL. Tym zarządza właśnie FUP a jego reguły nie są nikomu znane i niejasne. Sam korzystam z Plusa ale mam ofertę w starym SmartDom z rabatem 50% i za 30 z 100GB+ kolejne około 100GB na LTE bez limitu.

0
  • #15 24 Wrz 2018 18:33
    Tomwaw90
    Poziom 4  

Wynik testu w załączniku. Właśnie ide oddać router i modem. Z karta z plusa jeszcze sie wstrzymam chociaż z tego co sie dowiedziałem mam 14 dni na odstąpienie od umowy.

W miedzyczasie pojawilo sie inne rozwiązanie ... Nie wiem czy to dobra opcja, wcześniej o niej nie wiedziałem. Na klatce schosowej mam skrzynke z orange. Prawdopodobnie światłowod. Może w to uderzyć ? Proponuja 100MB/s albo 300MB/s jest jeszcze opcja 1GB/s ale to juz nie dla mnie. Ja celowal bym w 300MB/s czy taki typ dostarczania internetu to dobre rozwiazanie ? Czy ten internet ma limity ?

0
  • #16 24 Wrz 2018 19:54
    Tomwaw90
    Poziom 4  

Chyba że od innych operatorów jakiś światłowód będzie godniejszy polecenia. Netia od plusa i orange zapewniają dostępność pod mój adres.

0
  • #17 24 Wrz 2018 20:24
    matek451

DL<UL czyli widać ze BTS jest już lekko przeciążony, zrób jeszcze kilka speedtestów wieczorem do 23 i będzie jasność. Jak jest światłowód od Orange to nawet nie ma się nad czym zastanawiać. Po kablu nie ma limitów danych.

0
  • #18 24 Wrz 2018 21:04
    Tomwaw90
    Poziom 4  

Tak dla dodatkowej informacji i wyczerpania tematu...Właśnie wróciłem z orange i plusa. Plus moge jedynie pochwalić za to że niezależnie od formy podpisanej umowy daje możliwość rezygnacji po 6-14 dniach bez wiekszych konsekwencji - kar. Bede musiał zapłacić jedynie 9 zl za aktywacje + to co wykorzystałem. W orange nie ma takiej możliwości jeśli umowe podpisało sie w salonie. Inaczej ma sie sprawa gdy zamawiało się przez kuriera. Wtedy rezygnacja do 14 dni.

Wracając do głównego tematu. Bardzo dziękuje wszystkim za poniższe rady. Rezygnuje z internetu mobilnego LTE z Plusa. Zamawiam światłowód z orange.

0
  • #19 07 Paź 2018 09:26
    Tomwaw90
    Poziom 4  

Zrezygnowałem z internetu domowego na kartę. Modem oddałem, router również. Obecnie funkcjonuje u mnie światłowód 300 MB/s

0
  Szukaj w 5mln produktów