Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana sterownika silnika VW SHARAN 1.8T AWC 150KM

falcon081 23 Wrz 2018 15:02 147 5
  • #1 23 Wrz 2018 15:02
    falcon081
    Poziom 2  

Witam kupiłem SHARANA 1.8T 150KM rok 2003 kod silnika AWC. Potrzebuję informacji na temat: wymiana sterownika silnika do VW SHARAN 1.8T 150KM. W zakupionym aucie nie działa prędkościomierz - po wizycie u elektryka stwierdził iż sterownik silnika który mam założony jest od Sharana z automatyczną skrzynią biegów (ja mam skrzynię manualną) i jest błąd komunikacji silnik skrzynia bo sterownik szyka innej skrzyni. Zdobyłem informację w serwisie że potrzebuję sterownik 06A906032QK a ja mam z indeksem jak dobrze pamiętam AK. I tu pojawia się problem gdyż ten poszukiwany sterownik jest rzadki i drogi (ok1000zł). Są inne sterowniki do takiego Sharana 1.8T z tym samym kodem silnika ze skrzynią manualną i kosztują nawet ok 100 zł czyli duża różnica. I
    I TUTAJ MOJE PYTANIE czy mogę kupić inny sterownik od skrzyni manualnej i liczyć że będzie to chodziło, czy może ktoś ma informację o zamiennikach które sterowniki powinny chodzić w tym aucie, lub czy znacie kogoś kto jest w stanie przeprogramować sterownik na QK.

Z góry odpowiadam na pytanie nie mam starego sterownika

0 5
  • #2 23 Wrz 2018 17:25
    decybel91
    Poziom 39  

Podpinasz się pod sterownik silnika i zmieniasz kodowanie z 1 na 2 lub odwrotnie. Problem leży w liczniku i to tam szukaj przyczyny. Podepnij pod licznik i sprawdź czy nie masz błedu "komunkacji ze sterownikiem skrzyni"/

0
  • #3 23 Wrz 2018 18:10
    falcon081
    Poziom 2  

Jest na pewno brak komunikacji licznik skrzynia i silnik skrzynia. A co do kodowania to dobrze nie pamiętam ale chyba nie udało się zmienić tego kodowania. Nie wiem czy jest to powiązane ale szaleje również wskaźnik paliwa przy hamowaniu poziom paliwa spada.

0
  • #4 23 Wrz 2018 18:20
    zwirek1
    Poziom 29  

Witam
    Jest jeszcze możliwość przekodowania licznika aby informacje o prędkości pobierał z sterownika abs .
    Pzdr

0
  • #5 23 Wrz 2018 19:08
    falcon081
    Poziom 2  

Sharan jest z 2003 ale rok modelowy jest 2004 więc jak najbardziej bierze on sygnał z ABS w skrzyni nie ma czujnika. Więc co należało by zrobić?

0
  Szukaj w 5mln produktów