Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford s-max 2.0 tdci - Błąd w abs U0401

23 Wrz 2018 17:07 3681 7
  • Poziom 14  
    Witam.
    Czy ogarniał ktoś taki błąd w fordzie s-max 2.0 tdci 2009r.

Błąd w abs.
    - U0401 Nieprawidłowe dane uzyskane z modułu sterującego silnika/układu przeniesienia napędu.
    -Informacja o zdarzeniu.
    -Nieciągły

Dodam że błąd pojawia się czasami podczas jazdy -zapala się trakcja i traci moc do czasu ponownego uruchomienia silnika.

Szukałem trochę po forum i nic konkretnego nie znalazłem.
  • Poziom 39  
    Musisz podpiąć pod sterownik silnika. Problem z ciśnieniem paliwa lub doładowania. Po usunięciu bład w ABS zgaśnie.
  • Poziom 14  
    W sterowniku silnika brak błędu
    Co do kontrolki od trakcji to po ponownym odpaleniu gaśnie.
    Jeżeli byłby to problem z ciśnieniem doładowania to w silniku powinien być jakiś błąd zapisany , a jest czysto.
  • Poziom 39  
    Podłącz odrazu po zapaleniu kontrolki.
  • Poziom 17  
    a moze focus ma FAP off i wyłaczona jest tablica błedów w ECU, mam mase takich przypadkow. odepnij cokolwiek i zobacz czy złapie bład ster silnika
  • Poziom 33  
    Miałem taki problem w kudze, pomogło wgranie nowszego oprogramowania do ecu.
  • Poziom 1  
    Mam ten sam problem.
    Jak udało Ci się go rozwiązać ?
  • Poziom 14  
    To był problem z turbo ,geometria blokująca. Jeżeli zapali się trakcja i silnik straci moc trzeba podłączyć komputer i sprawdzić błąd w sterowniku silnika.
    Błąd będzie tylko widoczny podczas powstania tego problemu. Po zgaszenie silnika i ponownym włączeniu błędu już nie będzie i pozostanie tylko w abs u0401.
    Ten błąd zawsze będzie się pojawiał ponieważ silnik pracuje nieprawidłowo i wchodzi tzw. tryb awaryjny i informuje że dane ze sterownika silnika są nieprawidłowe. Też troszkę się z tym nawalczyłem zaczynając od całej wiązki. Po wyczyszczeniu geometrii w myjce ultradzwiękowej problem do dzisiejszego dnia nie powrócił .