Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWW 1697 SWD - Jak włączyć tryb testowy w tej pralkosuszarce?

23 Wrz 2018 18:18 315 11
  • Poziom 3  
    Witam.

Nie działa mi opcja suszenia, powietrze nie jest ogrzewane, program się skraca i wyłącza. Nie wiem jak włączyć tryb testowy/serwisowy aby zacząć diagnozować problem.
    Proszę o pomoc
  • Pomocny post

Poziom 38  
    Po co Ci tryb serwisowy, skoro ostatni zapamiętany kod błędu można odczytać tak:

- Należy dotknąć jednocześnie czujnik START/PAUZA oraz najbliższy czujnik opcji i przytrzymać przez co najmniej 2 sekundy: na wyświetlaczu LCD zostanie wyświetlony ostatni alarm.

Tryb serwisowy jest dla serwisu a nie umiejętne jego stosowanie, może zablokować elektronikę. Każdy chce posiąść tajemną wiedzę która niestety kosztuje i to nie mało.
  • Poziom 3  
    Dzięki, pojawia się błąd E73 a potem jeszcze E11. Okazało się niestety, że problem jest poważniejszy bo nie działa również grzanie wody podczas prania. czy jest szansa, że przyczyną problemów może być jakiś obluzowany kabel lub coś podobnego, czy też bez wizyty serwisanta się nie obejdzie?

• Poziom 38  
    E11 - Problem z napełnieniem wodą do prania.
    E73 - Błąd sygnału wejściowego sondy NTC suszenia - Wartość napięcia poza zakresem
    (przerwa lub zwarcie w obwodzie):
    - Usterka sygnału wejściowego sondy NTC suszenia. Usterka przewodów lub układu WD
    drpablo napisał:
    czy też bez wizyty serwisanta się nie obejdzie?

Wszystko zależy od tego, czy czujesz się na siłach posprawdzać elementy typy grzałka, czujnik NTC
  • Poziom 3  
    Wielkie dzięki za odpowiedź. Problem z E73 już rozwiązany. Przyczyną było przerwanie kabelków tak jak tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16955971#16955971 niestety teraz mam błąd E69 i grzanie wody podczas prania nie działa. Czy jest szansa, że rozwiązanie może być równie banalne? Jutro postaram się wszystko pooglądać i dostać się jakoś do grzałki bo obawiam się, że to tu może być problem
  • Pomocny post

Poziom 38  
    E69 - Przerwa w obwodzie grzałki prania:
    - Usterka grzałki prania (otwarte bezpieczniki termiczne)
    - Usterka przewodów
    - Usterka głównego układu elektronicznego
  • Poziom 3  
    Electrolux EWW 1697 SWD - Jak włączyć tryb testowy w tej pralkosuszarce?
    Wymontowałem grzałkę, po częściowym odkamienieniu wygląda tak jak na powyższym zdjęciu. Omomierz nie reaguje na żadnym zakresie. Rozumiem, że grzałka spalona, tak? czy jest jakiś sposób aby sprawdzić czujnik temp? jeśli grzałka jest spalona to czy awaria czujnika mogła być przyczyną i czy konieczna jest wymiana grzałki razem z czujnikiem?
    pozdrawiam
  • Pomocny post

Poziom 38  
    drpablo napisał:
    Omomierz nie reaguje na żadnym zakresie. Rozumiem, że grzałka spalona, tak?

Tak. Do wymiany.
  • Poziom 3  
    Dzięki, a co z czujnikiem? Sprawdziłem teraz opór w temp pokojowej to 5kΩ, a po podgrzaniu w ręce ok 3,3kΩ.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Czujnik jest sprawny. Do nowej grzałki zastosować oryginalny.
  • Poziom 3  
    Dzięki, grzałka zamówiona, mam nadzieję, że będzie ok