Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Acer F5-573G klawisz FN - Klawisze funkcyjne i klawisz ESC

23 Wrz 2018 22:39 909 6
  • Poziom 2  
    Wszystkie klawisze których działanie jest połączone z klawiszem FN nagle przestały działać. Nie działa również klawisz ESC i czasami klawisze F1-F12.
    Wczoraj nagle wszystko wróciło do normy i działało świetnie. Dnia następnego po ponownym uruchomieniu komputera znowu to samo. Nic nie działa. Sytuacja dziwna.
    Moim zdaniem to coś z firmware. Proszę o pomoc.

• Poziom 35  
    Z klawiatury po USB też nie działa?
  • Poziom 2  
    Nie miałem okazji sprawdzić. Ale chodzi mi głównie o firmware laptopa. Tj regulacja głośności i jasnosci i wszystko funkcje wł/wył - touchpad, dźwięk, wifi itd.
    Zrobiło się to po instalacji gry metro 2033 :D (chyba).
    Ale sprawdzę klawiatura pod usb

• Poziom 35  
    Nie znam gry, zatem ją odinstaluj i sprawdź.
  • Poziom 2  
    Zrobione już dawno. W ogóle przeczyscilem laptopa ccleanerem pousuwalem zbędne rzeczy, porobiłem aktualizacje od Acera i windowsa. Nic nie dało.
    Ludzie od pomocy technicznej Acera mówią żeby wysłać laptopa do nich albo próbować format.
    Tak czy inaczej, spróbuję klawiaturę podłączyć i się zobaczy.

• Poziom 35  
    Przy okazji zawsze możesz dać tutaj pliki frtst.txt i addons.txt z programu FRST.
  • Poziom 2  
    Znowu wszystko zaczęło działać, wiec zrobiłem skan programem FRST. Jak przestanie to zrobię drugi skan, może coś uda się znaleźć. Mam cały czas wrażenie ze poprostu jakaś aplikacja czy proces nie startuje przy rozruchu.

EDIT:
    Po ponownym uruchomieniu powrót dolegliwości, sterowanie znowu nie działa (Fn i tak dalej). Zrobilem ponowny skan i podrzucam adition i frst odpowiednio podpisane. Do tego .jpg blędu ktory wyskakuje mi po rozruchu. Kiedy klikam "przełącz na..." otwiera menu start w windows a powiadomienie znika. Jak kliknę co innego to okno znika odrazu lub po kilku próbach. Wrzucam bo a nóż ma związek.
    Dziękuję za zaangażowanie w pomoc mi :)