Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beko model G92625NE/ B1011 nr-1210139606 Częste włączanie agregatu po wymianie.

andpol 24 Wrz 2018 10:49 81 2
  • #1 24 Wrz 2018 10:49
    andpol
    Poziom 12  

Po wymianie agregatu na inny (z gazem 134 taki zaproponował serwisant) chłodziarka pracuje w cyklu 15 min pracuje 15 minut przerwa i tak cały czas. Praktycznie nie ma znaczenia czy w nocy czy w dzień. Nie wiem jaka była temperatura pracy poprzedniego agregatu ale teraz nagrzewa się do temperatury ponad 80 stopni. (pracuje od 55-85. Zużycie energii na dobę to ponad 3kWh. - wydaje się trochę dużo. Proszę o poradę czy na takie krótkie przerwy w pracy może mieć wpływ wysokiej pracy sprężarki. Lodówka ma pięć lat i nie ma uszkodzonych uszczelek, ani innych widocznych przecieków powietrza. Sprawę zgłaszałem serwisantowi, ale twierdzi że wszystko jest OK.. Proszę o jakieś sugestie co do dalszego działania.

0 2
  • #2 25 Wrz 2018 23:37
    Cherryska
    Poziom 2  

Jaki był gaz wcześniej? Parownik jest przedmuchiwany przez wentylatory i czy parownik (chłodnica) jest zaszroniony cały? Po stronie ssącej (grubsza rurka wchodząca do sprężarki) widać szron oraz czy skraplacz jest czysty?
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003

0
  • #3 26 Wrz 2018 08:16
    andpol
    Poziom 12  

Witam
    Jaki był gaz to nie mam pojęcia (oryginalny, nie był wcześniej uzupełniany )
    Jest jeden wentylator do schładzania skraplacza (na skraplaczu jest temperatura ok. 35-38 stopni podczas pracy)
    Grubsza rurka nie jest zaszroniona jest zimna jak pracuje sprężarka , a ta od filtra lekko ciepła podobno dobrze. Czas i parametry pracy wydają się poprawne, jest jakiś problem w układzie (nie wiem czy termostatu) , że takie są krótkie przerwy pomiędzy włączeniami. Nie wiem jaki tam jest termostat (czy jest gdzieś w komorze i mierzy bezpośredni temperaturę, czy w jakiś pośredni sposób.
    Proszę o jakieś sugestie.

0