Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miele Novotronic T679C - wywala bezpieczniki po zakończeniu trybu szac. czasu

akawoj2 24 Wrz 2018 21:23 147 7
  • #1 24 Wrz 2018 21:23
    akawoj2
    Poziom 2  

Dzień dobry,

kupiłem używaną suszarkę Miele Novotronic T679C. Przy sprawdzaniu oraz kilka dni po zakupie chodziła bez zarzutu, aż do teraz. Suszarka zachowuje się tak:
    - rozpoczyna tryb weryfikacji czasu suszenia (powoli kręci bębnem)
    - po ustaleniu czasu suszenia pokazuje go na ekranie (czas ma mniej-więcej sens)
    - przy próbie rozkręcenia bębna i rozpoczęcia suszenia - wywala główny bezpiecznik w mieszkaniu

Co ciekawe, do niedawna czasami potrafiła "zaskoczyć", ale od kilku dni już w 100% nie podejmuje współpracy. Suszarkę podłączałem bez uziemienia i z uziemieniem, testowałem na małej i dużej ilości prania, na różnych programach.

Proszę o pomoc, od czego zacząć poszukiwanie problemu. Czy przyczyną może być układ grzewczy? Czy ktoś dysponuje manualem serwisowym?

z góry dziękuję za pomoc,
    W.

0 7
  • Pomocny post
    #2 24 Wrz 2018 23:41
    mrice
    Specjalista AGD

W pierwszej kolejności grzałki do pomiarów.

0
  • #3 14 Paź 2018 13:58
    akawoj2
    Poziom 2  

Dopiero niedawno znalazłem czas, żeby zajrzeć do tego tematu, częściowo rozebrałem suszarkę - niestety muszę dokupić specyficzny wkrętak, żeby spróbować zdjąć przedni panel. W tzw. międzyczasie mam pytania:

1. Czy ktoś rozbierał taki sprzęt i orientuje się, gdzie jest zlokalizowana grzałka?

2. Przy okazji częściowego rozebrania sprawdziłem, że bezpiecznik jest wybijany gdy suszarka zaczyna kręcić w drugą stronę. Czy to daje jakieś możliwość jakiejś lepszej diagnozy awarii?

Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.

0
  • Pomocny post
    #4 14 Paź 2018 19:57
    Lodxx
    Specjalista AGD

Grzałka jest z tyłu suszarki z tego co się orientuję tył jest nie rozbieralny, trzeba zdemontować bęben wraz z osprzętem. Sprawdź suszarkę na programie Kaltluft jeżeli bezpiecznik zadziała to znaczy, że nie jest to wina grzałki (suszarka nie włącza wtedy grzałki). Jeżeli bezpiecznik nie zadziała to znaczy, że masz problem z układem grzałki.

0
  • #5 16 Paź 2018 09:33
    akawoj2
    Poziom 2  

Lodxx napisał:
    Sprawdź suszarkę na programie Kaltluft

Na tym programie ("zimne powietrze") - działa bez problemów.

Demontaż bębna i osprzętu mnie lekko przeraża, liczyłem że da się do tego dobrać jakoś od przodu...
    1. Da się jakoś znaleźć manual serwisowy do tego modelu? W necie za cholerę nie mogę znaleźć
    2. Czy na forum jest miejsce gdzie można odpytać o kogoś ze Szczecina, kto się podejmie pomocy komercyjnej w temacie?

Dziękuję za pomoc.

0
  • #6 16 Paź 2018 16:41
    mrice
    Specjalista AGD

akawoj2 napisał:

Chce ewidentnie wskazywać na uszkodzenie grzałki.

Dziwie się, ale może być czasem problem z naprawą:
    https://north.pl/karta/04688900-grzalka-do-pralki,732-XD-3406.html
    Być moze serwis autoryzowany Miele może to jeszcze sprowadzić, ale aż się boję za jaki pieniądz.

0
  • #7 16 Paź 2018 20:41
    akawoj2
    Poziom 2  

mrice napisał:
    akawoj2 napisał:

Chce ewidentnie wskazywać na uszkodzenie grzałki.

Dziwie się, ale może być czasem problem z naprawą:
    https://north.pl/karta/04688900-grzalka-do-pralki,732-XD-3406.html
    Być moze serwis autoryzowany Miele może to jeszcze sprowadzić, ale aż się boję za jaki pieniądz.

W ramach wieczornych żartów wklejam wycenę z Miele (żeby nie było - bardzo szanuję czas odpowiedzi na zapytanie internetowe i profesjonalne traktowanie klienta):

Code:

nr 4688900 - grzałka: 613
    nr 5432491 - termostat: 115

łącznie z VAT: około 900 zł

robocizna: 1000-1500zł netto
    dojazd:  ok.500zł

Miłego wieczoru :)

0
  • #8 16 Paź 2018 23:09
    mrice
    Specjalista AGD

Ot Miele, Rolls Royce w swojej klasie i serwisuje się jak Rollsa. Jeśli części w serwisie są dostępne, to serwis niezależny który to wymieni na pewno znajdziesz.

0