Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Konica Minolta Bizhub C35 - plamy na wydrukach

pawel06 24 Sep 2018 22:07 1266 5
 • #1
  pawel06
  Level 17  
  Witam.

  Mam problem z bębnami od Konici C35. Robią plamki -najczęściej jest to kolor niebieski i czarny. Ten problem występuje bardzo często. Mam już trzy duże kartony tych bębnów. Zauważyłem, że często zaczynają brudzić po kalibracji oraz wymianie chipa. Powodem czasami również bywa wilgoć. Niektóre można rozebrać i wyczyścić ale nie pomaga to zawsze. Używane są tylko oryginalne tonery więc raczej nie powinny powodować takich objawów.
 • Helpful post
  #2
  copyman
  Photocopiers specialist
  Niestety to zmora tego modelu ... Jeżeli po dokładnym oczyszczeniu okolic wałka magnetycznego problem z osypywaniem i kleksami nie ustępuje pozostaje jedynie wymiana całego IU na nowy. Co ciekawe nie ma tu reguły - są moduły które mogą przejść po 2-3 życia i nic a są takie które jednego nie przejdą. Osobiście unikam chipowania tego sprzętu . Nic dobrego z tego nie wychodzi.

  C.
 • Helpful post
  #3
  Ziom2
  Level 14  
  Toner w wywoływaczce dozowany jest przez wałek wykonany z gąbki, ona się odkształca czasem kawałek odpadnie z wałka. W ten sposób sypie się za dużo toneru na wałek magnetyczny. "Tania " maszyna marne materiały.
 • Helpful post
  #4
  teridar
  Level 18  
  Doraźnie pomaga puszczenie z menu serwisowego wydruku kilku kartek z pokryciem 256 w danym kolorze. Nie trzeba wtedy rozbierać w celu wyczyszczenia.
 • Helpful post
  #5
  copyman
  Photocopiers specialist
  Tylko w przypadku uszkodzonego IU pomaga to tylko na chwile. Problem z reguły wraca . Wyjściem z sytuacji może być zamówienie kilku „dawców” C25 z minimalnymi przebiegami i wykorzystywaniu IU z tych maszyn. Te pierwsze nie mają chipa tylko plastykowe płytki . Wystarczy założyć chip i gotowe. Co ciekawe te „fabryczne” są zdecydowanie lepsze niż te nowe .

  C.
 • #6
  pawel06
  Level 17  
  Witam.

  Dziękuję za rady. Będziemy wymieniać na bębny od dawców.

  Pozdrawiam.