Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo ideapad z710 - Po włączeniu nic nie pracuje.

25 Wrz 2018 10:15 228 6
  • Poziom 2  
    Witajcie.
    Mam problem że swoim laptopem Lenovo ideapad z710.

Po kliknięciu w przycisk włączenia laptop wydaje charakterystyczny dźwięk włączenia, po myszce optycznej widać że dostaje prąd bo święci lecz na tym już koniec. Laptop w ogóle nie pracuje jest cichy jakby był w trybie uśpienia, ekran jest czarny od samego początku.

Szukałem na wielu forach o tym i konkretnie takiego przypadku sam osobiście nie spotkałem. Przeważnie były to czarne ekrany lecz od laptopa normalnie było słychać pracę.

Miał może ktoś z Was taki problem?
    Będę bardzo wdzięczny za naprowadzenie w którym kierunku sprawdzać bo jak na razie nie mam pojęcia co jest nie tak.
  • Poziom 2  
    Niestety nie mam jak tego sprawdzić.
    Głównie martwi mnie to że laptop nie ma tego rozruchu tylko tak jakby po prostu był wyłączony mimo że dioda od Power i sama myszka pokazują że jest on włączony. Na początku myślałem że winne może być zmarznięcie laptopa bo stał w pomieszczeniu gdzie było okno uchylone i rano był dosyć zimny. Lecz po ogrzaniu to nadal jest to samo

• Poziom 35  
    Może być BIOS, może być karta graficzna, może być cokolwiek. Podepnij na początek jakąś klawiature na USB i zobacz czy działa caps po włączeniu.
  • Poziom 2  
    Właśnie miałem iść po przewodową klawiaturę aby sprawdzić czy będzie działał caps lock. Lecz nie dawało mi ciągle za wygraną to że laptop jest ciągle lodowaty. Najgłupsze na co mogłem wpaść było odkręcenie dolnej obudowy i ogrzanie go suszarką. Po 10 minutach grzania laptop się po prostu włączył i wszystko działa tak jak działało zawsze. Czy to jest normalne?

• Poziom 35  
    Nie jest to normalne inaczej z laptopami dawano by śrubokręt i suszarkę.

1. Po prostu przypadek, komputer się zawiesił a Ty odłączyłeś baterię główną - suszenie to bajer, odłączenie baterii pomaga i laptop się włącza.
    2.Ogrzanie suszarką chwilowo uruchamia sprzęt, działanie termiczne powoduje, że np. karta graficzna lub mostek na chwilę ożywa.
  • Poziom 28  
    Prawdopodobny problem z mostkiem /niekontakt na padach i kulkach/. Podgrzanie powoduje rozszerzanie się elementów i rozszerzanie kulek skutkujące zetknięcie z powrotem z padem i uruchomieniem sprzętu. Oczywiście to jedna z możliwych przyczyn. Jeśli się będzie powtarzać trzeba zrobić reballing.