Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie wietrzeniem szklarni.

bobi70 25 Sep 2018 11:19 333 0
    bobi70
    Level 14  
    Witam

Poszukuję osoby najlepiej (najlepiej z niewielkiej odległości do mnie-Biała Podlaska), mogącej kontynuować projektu automatyzacji wietrzenia 5 obiektów szklarniowych.
    System oparto na mikrokontrolerach Raspberry Pi w układzie master-slave.
    Jest napisany w części program.
    W zarysie system ma działać w następujący sposób.
    Po przekroczeniu zadanej temperatury, zaczyna się otwierać klapa wietrzenia.
    Klapa otwiera się skokowo. Cykl otwierania, pomiar temperatury, cykl otwierania - itd. Odwrotnie w czasie zamykania. W czasie kiedy klapa jest otwarta system musi analizować prędkość wiatru i na wypadek jej przekroczenia odpowiednio regulować otwarcie.
    Całość współpracuje z komputerem centralnym, do którego podłączona jest stacja pogodowa z rotorem prędkości i kierunku wiatru.
    Dodatkowym wymogiem jest zastosowanie czujnika deszczu, który zamknie całość po wykryciu opadu silniejszego niż zadany parametr.
    Całość systemu pracuje w sieci LAN, z możliwością zdalnego zarządzania i wizualizacji poprzez internet.
    W zasadzie wszystkie elementy układu łącznie z modułem stacji, czujniki, końcówki w postaci Raspberry są kupione.
    Niestety wykonawca okazał się nie solidny.
    Chcę spróbować dokończyć ten projekt w oparciu o dotychczasowe założenia. Rozważę też inne propozycje.
    Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.