Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DSC PC4020 i podłączenie drukarki

29 Sie 2005 12:15 1143 1
 • Poziom 20  
  Witam.
  Proszę o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu.
  Do systemu z centralą 4020 podłączyłem moduł drukarki 4400 i drukarkę (epson lx300). Drukarka działa - zdarzenia drukują się prawidłowo. Problem pojawia się gdy drukarkę przestawię na off line - powstaje wtedy usterka systemu i jest generowany sygnał usterki do stacji monitorowania.
  Podobny problem pojawia się przy wydruku całego bufora zdarzeń - podzczas wykonywania tekiego wydruku (co trwa ponad 10 min) co kilka sekund jest generowany cykl - usterka "drukarka off line" , "drukarka on line" i wysyłany sygnał usterki do stacji monitorowania. (oprócz tego są generowane dźwiękowe sygnały usterki na klawiaturach)
  Czy i jak można zablokować usterkę typu "drukarka off line" , tak żeby nie była zgłaszana dźwiękiem na klawiaturach systemu i nie powodowała wysyłania komunikatów do stacji monitorującej.
  Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
 • OptexOptex
 • Poziom 20  
  Witam
  Transmisja do i z drukarki pewnie jest wspierana sygnałami sterującymi.
  Zobacz co się stanie jak zostawisz tylko 3 druty - masę, RX i TX.
  Jest jakiś taki kabelek co ma połączone we tyczce odpowiednie sygnały potwierdzenia i gotowości. Null modem czy tak jakoś. Trzeba by podać gotowość "na sztywno" Drukarka nie wydrukuje więcej niż dostanie z alarmu. Robiłem kiedyś coś podobnego i nie miałem problemów.
  Pozdrawiam Adam M.