Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moc odkurzacza - wytłumaczcie mi jedną rzecz

25 Wrz 2018 14:20 663 13
  • Poziom 2  
    Po wieloletniej eksploatacji padł mi odkurzacz. Kupiłem bezprzewodowy PHILIPS PowerPRO AQUA ale to dziadostwo ledwo ciągnie i a bateria trzyma maks 40 minut. Muszę dokupić coś taniego (do 400zł) z dobrą mocą. Zawsze kupowałem odkurzacze 1500W - 1900W, a teraz patrzę że wszystko poniżej 5-ciu stów ma średnio 600W - 800W. Czy jakaś technologia się zmieniła czy cuś że to wszystko teraz takie słabe?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    chiefer napisał:
    Po wieloletniej eksploatacji padł mi odkurzacz. Kupiłem bezprzewodowy PHILIPS PowerPRO AQUA ale to dziadostwo ledwo ciągnie i a bateria trzyma maks 40 minut. Muszę dokupić coś taniego (do 400zł) z dobrą mocą. Zawsze kupowałem odkurzacze 1500W - 1900W, a teraz patrzę że wszystko poniżej 5-ciu stów ma średnio 600W - 800W. Czy jakaś technologia się zmieniła czy cuś że to wszystko teraz takie słabe?

Zmieniła się technologia, a przede wszystkim uszczelnienie całości. Przykładowo mój Hoover Silencer 700 W i tylko 62 dB ale zasysa 2x mocniej niż poprzedni 1400 W "firmy" Alaska.

Nie porównuj odkurzacza bateryjnego z sieciowym. Bo rozumiem, że piszesz o bezprzewodowym co słabo ciągnie a porównujesz go do sieciowego 1500 W.
    Bezprzewodowe z samej koncepcji są znacznie słabsze.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    chiefer napisał:
    Muszę dokupić coś taniego (do 400zł) z dobrą mocą.

Sprawdź Zelmer Odyssey ZVC307XT.
  • Poziom 42  
    chiefer napisał:
    Czy jakaś technologia się zmieniła czy cuś że to wszystko teraz takie słabe?

Ano zmieniło się. Jest unija i ekooszołomy. Jakiś czas temu wymyślili że mocne odkurzacze są nie bardzo eko i teraz bodaj powyżej 900W nie wolno wprowadzać na rynek UE. A to że słabym ścierwem odkurzasz trzy godziny zamiast jednej...
  • Poziom 35  
    W każdym razie jedno jest pewne, po dobrym uszczelnieniu 700 W odkurzacz lepiej zasysa niż "dziurawy" 1400 W - sprawdziłem organoleptycznie na swoich urządzeniach.
  • Poziom 26  
    ^ToM^ napisał:
    W każdym razie jedno jest pewne, po dobrym uszczelnieniu 700 W odkurzacz lepiej zasysa niż "dziurawy" 1400 W - sprawdziłem organoleptycznie na swoich urządzeniach.

Nie zawsze tak jest.
    Bezworkowiec Miele CX1 występuje w dwóch wersjach mocy 890 W i nowszej 550 W. Poza tym odkurzacz jest identyczny, producent nie podaje airwatów, ale różnica ciągu jest wyczuwalna. Podobnie jest z Dysonami. Stare modele serii DC mają potężny ciąg, dużo mocy pobieranej i dużo airwatów deklarowanych w parametrach. Nowe Dysony serii Big Ball te parametry mają niższe i ciąg również jest wyraźnie gorszy.
    Oczywiście te odkurzacze to górna półka i we wszystkich szczelność jest i była na najwyższym poziomie. Tak więc tu widać skutki tej unijnej dyrektywy.
  • Moderator
    Borutka napisał:
    Bezworkowiec Miele CX1 występuje w dwóch wersjach mocy 890 W i nowszej 550 W. Poza tym odkurzacz jest identyczny, producent nie podaje airwatów, ale różnica ciągu jest wyczuwalna.

Rozumiem, że na korzyść tego o mocy 890 W?
  • Poziom 26  
    Felini napisał:
    Borutka napisał:
    Bezworkowiec Miele CX1 występuje w dwóch wersjach mocy 890 W i nowszej 550 W. Poza tym odkurzacz jest identyczny, producent nie podaje airwatów, ale różnica ciągu jest wyczuwalna.

Rozumiem, że na korzyść tego o mocy 890 W?

Tak. Chociaż raczej nie taka, jakiej można by się proporcjonalnie spodziewać. Być może dlatego, że ten odkurzacz nawet na niskich obrotach pracuje doskonale. W ogóle cała ta fizyka zasysania w tym odkurzaczu jest jakaś inna, niż w tym co do tej pory używałem.
  • Poziom 2  
    PanAGD napisał:
    chiefer napisał:
    Muszę dokupić coś taniego (do 400zł) z dobrą mocą.

Sprawdź Zelmer Odyssey ZVC307XT.

Widzę, że się temat rozwinął ;)
    Za sugestią PanAGD kupiłem Zelmer Odyssey ZVC307XT. Jak by to powiedział mistrz Yoda: "Moc ma odkurzacz ten". Wykonanie dość badziewne, no ale czego chcieć za 300 zł?
  • Poziom 23  
    chiefer napisał:
    Wykonanie dość badziewne, no ale czego chcieć za 300zł?

Badziewne? W tym przedziale to jedne z lepszych wykonań. A wąż czy ssawki biją na głowę nawet droższe modele ;)
  • Poziom 38  
    Ja za te pieniądze wybieram odkurzacz warsztatowy, może nie ma wyglądu ale ma moc.
  • Poziom 3  
    Proszę o polecenie odkurzacza pionowego, najlepiej 2w1 ważne żeby miał mocną siłę ssania i żeby akumulatory były ok a nie tak jak to jest w ERGORAPIDO.
    Tak do 800 zł.

Dodano po 3 [minuty]:

Proszę o polecenie odkurzacza pionowego najlepiej 2w1 ważne żeby miał mocną siłę ssania i żeby akumulatory były ok a nie tak jak to jest w ERGORAPIDO.
    Cena do 800zł.
    Co myślicie o
    Odkurzacz HOOVER RA22AFG 011 RHAPSODY
    https://mediamarkt.pl/agd-male/odkurzacz-hoover-ra22afg-011-rhapsody
    Oraz
    Odkurzacz DIRT DEVIL DD698-1 CAVALIER

https://mediamarkt.pl/agd-male/odkurzacz-dirt-devil-dd698-1-cavalier