Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pomóżcie - kolumny proson twin 2010 !!

viggen18 29 Aug 2005 12:16 4056 5
    viggen18
    Level 10  
    Czy zetknął się ktoś z was z tą firmą lub z tym modelem kolumn? Mam okazje kupić takie w cenie w której miałem montować swoje podłogówki.(600-700 za pare) http://www.proson.se/arkiv.php3?page=prosontwin2010sa tutaj jest strona producenta, zauwazyłem ze szwedzki proson wysoko stoi w cennikach tylko nie wiem jak jest z jakością. kolumny bardzo wpadły mi w oko bo świetnie pasują do dużego pokoju czy na imprezkę ! jeżeli macie jakieś doświadczenia co do tej firmy czy tego modelu to prosze o radę !
    Tremolo
    Level 43  
    A nie wolałbyś ZEUSÓW Tonsila? mają wiekszą skuteczność. Na allegro za podobną cene można je dostać. Najogólniej wyglądają podobnie jesli chodzi o gabarytowość.

94dB przy 300Watach daje nam około 119 dB z metra z jednej kolumny.

Zeusy mają 96 dB i 200Wat co daje nam przy tej mocy 119 Czyli energetycznie wyglądają jako sprawniejsze.

Te Szwedy wygrywają trójdrożnością, brzmienia niestety nie słyszałem. Ani o firmie za bardzo.

Jesli Proson nie podbarwia charakterystyk to moga to być bardzo ciekawe kolumny. Tylko gdzie jek tak tanio sprzedają?
    viggen18
    Level 10  
    Nowe z gwarancją mozna kupić za około 1800 koron szweckich to wychodzi jakies 800 zł ale pomijając fakt ze nie każdy odwiedza szwecję to stoją u mnie w mieście identyczne w komisie za 700. A myślałem nad zeusami ale to jednak większa kasa troche musiałbym mieć niezłe szczęście zeby to wychaczyć za 600 czy 700:) Ale narazie jeszcze się wstrzymam może akurat się coś trafi albo jakas dodatkowa kasa wpadnie w co wątpie bo wieże juz trzeci miesią próbuje opylic:) no nic tak czy inaczej dzieki za pomoc:D
    viggen18
    Level 10  
    z kolumn zrezygnowałem po odsłuchu:/ jednak jak juz miałem wydać te 7 stów to wolałem posłuchac jak to gra:D niby ma te dwa basy a wszystko tak jakoś dmucha bez dynamiki:/ ja bym osobiscie przy strobiku do tego sie nie poruszał:D natomiast całoś gra równo fortepian claydermana było ładnie słychac:) no cóż ale cały zestaw nie pasuje do mnie:D Raczej niewiele ludzi o nich wogóle słyszało wiec mysle ze można zamknąć temat:)
    Tremolo
    Level 43  
    może ktoś wymienił oryginalne głosniki na jakies Alphardy, przez to tak mułowato grały...
    kfiatter
    Level 1  
    Ogolnie polecam firmę Proson! Dziwię się, że mało osob o niej słyszało gdyż jest to jedna z lepszch firm szwedzkich! Produkują bardzo dużo dobrego sprzętu w tym wg. mnie b. dobre wzmacniacze. Mam stycznośc z tym sprzętem na codzień i jeśli ktos by był bardzo zainteresowany moglibyśmy się dogadać co do importu gdyż w Polsce dostępne są jedynie stare wersje wywiezione se szwedzkich sklepów SIBA ponieważ byly juz przestarzałe...