Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

RP390 ST - Zepsuty silnik - jak szukać

kris765 25 Sep 2018 17:39 3108 8
    kris765
    Level 11  
    Cześć,

W chinskim odkurzaczu padł (wyrobił się) silnik o oznaczeniach jak w opisie + zdjęcie.

Mam problem żeby znaleźć odpowiedni. Nie wiem czy np każdy oznaczony RP390 ST będzie pasował ?

Da się coś takiego znaleźć ?

RP390 ST - Zepsuty silnik - jak szukać
  • Helpful post
    teskot
    Level 34  
    Będzie pasował, ale ze starego trzeba przełożyć kółko i ewentualnie
    (gdyby w nowym nie było) pierścień korpusu (ta blacha, którą jest "owinięty").
    kris765
    Level 11  
    Gdzieś w PL sklepie znajdę? Czy tylko jakieś zagraniczne stronki? Nie zabardzo mam doświadczenie w takich zakupach.
  • Helpful post
    teskot
    Level 34  
    Tego nie wiem, ale spory wybór różnych chińskich silników wszelkiej maści sprzedaje firma Magma. Ale w życiu nic u nich nie kupowałem. Może zadzwoń i popytaj.
    kris765
    Level 11  
    A np Standard motor RP360-ST 6V 12V będzie ok? Co oznacza 360, 390?
  • Helpful post
    teskot
    Level 34  
    Jak dla mnie to po prostu oznaczenie modelu. Nie doszukiwałbym się zakodowanych parametrów, chociaż może tak jest. Z informacji, które można znaleźć w internecie jest to silnik o napięciu znamionowym 12V, prądzie znamionowym 400mA i obrotach rzędu 17 000/min luzem.
    sk7
    Level 2  
    Takiego silnika nigdzie nie można kupić. Może ktoś wie jaki zamiennik byłby odpowiedni?
    egolan
    Level 10  
    Widzisz sprowadzają to na rynek Polski, chcą tą markę rozwijać. Po czym okazuje się, że nie ma podzespołów do tego nawet u generalnego przedstawiciela. Przecież wiadomo, że te silniczki RP390 w tych odkurzaczach chodzą około 1 roku i później koniec w wielu innych przypadkach jak i w moim. Wiem że oni tych odkurzaczy chcą sprzedać jak najwięcej, ale klient, który go wyrzuci do kosza z braku części raczej nie sięgnie po tą markę ponownie... Zysk na krótką metę.
    PopeyPopey7
    Level 1  
    Masz jeszcze ten silniczek potrzebuje środek