Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw mikrofonów bezprzewodowych

25 Wrz 2018 20:05 330 17
  • Poziom 12  
    Witam
    Jeśli nie ten dział, to proszę o przeniesienie.
    Czy jest możliwość podłączenia 5 bezprzewodowych mikrofonów do wspólnej stacji? Są w sprzedaży zestawy na 2 mikrofony. Czy jest możliwość dołożenia kolejnych, czy musi być stacja przystosowana na obsługę większej ilości mikrofonów? Potrzebuję podłączyć 5 mikrofonów do ręki.
    Będę wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Cześć, każdy mikrofon (nadajnik) musi mieć swoją stację (odbiornik) pracujący na innej częstotliwości inaczej będą się wzajemnie zakłócać.
  • Poziom 12  
    Czyli muszę poszukać zestawu, który obsługuje np 4 , 6 ,8 mikrofonów?
    Szukam sprzętu profesjonalnego, który nie rozsypie się po paru spotkaniach.
    Mogłbyś coś polecić? Dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Jeśli szukasz sprzętu profesjonalnego to głównie SHURE, albo SENNHEISER, tylko to są odpowiednie koszty.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Damian060709 napisał:
    Czyli muszę poszukać zestawu, który obsługuje np 4 , 6 ,8 mikrofonów?
    Albo kilku zestawów np. 2 mikrofonowych o odpowiednio przesuniętych pasmach częstotliwości pracy. Są też mikrofony bezprzewodowe, które same sprawdzają gdzie jest wolne pasmo i się automatycznie dostrajają.
    Jeśli mają to być mikrofony niezawodne - nie mogą pracować na częstotliwościach GSM.
    Najlepiej więc popytać u sprzedawcy - polecam Konsbud audio - w zależności od Twoich wymagań i posiadanych środków dobiorą coś odpowiedniego.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Damian060709 napisał:
    Szukam sprzętu profesjonalnego,

Raczej ciężko będzie znaleźć zestaw większy, jak dwukanałowy.
    Na profesjonalnej estradzie stosuje się systemy jednokanałowe, co najwyżej dwukanałowe.
    Wielokanałowe (więcej niż dwukanałowe) systemy, raczej są domeną rynku półprofesjonalnego, lub wręcz amatorskiego. Shure takich raczej nie ma.

Widziałem coś takiego (nawet ośmiokanałowe) z IMG i chyba Dexon-a.
    http://100v.pl/img-stage-line-txs686-p-4631.html

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Moderator Akustyka
    DjMapet napisał:
    Shure takich raczej nie ma.

Ależ ma, np ULXD4Q (5000$)...

Natomiast jak wspomnieli koledzy wyżej i tak wszystko sprowadza się do konkretnej liczby odbiorników. Niezależnie od tego czy będą one w jednej obudowie czy osobnych.
    Dla tego sugeruję po prostu wybrać sobie jednego producenta (żeby się mikrofony nie zakłócały), i kupić konkretną ilość odbiorników, nie patrząc na to że są w jednej czy kilku obudowach.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    adambyw napisał:
    DjMapet napisał:
    Shure takich raczej nie ma.

Ależ ma, np ULXD4Q (5000$)...

Napisałem "raczej", bo nie byłem pewny, ale fakt, ma i to w niezłej kasie.:-)

Pięciokanałowych nie znalazłem, ale czterokanalowy, Np. Mipro: https://supersound.pl/mipro-act-74 plus jeden jedno, lub dwukanałowy.

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Powiedzcie mi, czy jest możliwość założenia dwóch stacji. 4 kanałowa i 2 kanałowa i podłączenia tego do jednego amplitunera?
    Patrzyłem na zestaw RELACART WAM-400 i RELACART U260D lub zestawy MBD. Jakie jest wasze zdanie o tych firmach?
    Dziekuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Damian060709 napisał:
    czy jest możliwość założenia dwóch stacji. 4 kanałowa i 2 kanałowa i podłączenia tego do jednego amplitunera?
    Jest. Pomoże w tym, urządzenie o nazwie mikser.
  • Poziom 12  
    Witam. Chciałbym na chwilkę wrócić do tematu.
    Zestawy kupione. Mixer również. Wszystko podłączone. Tylko mam jeden problem. Otóż mixer podłączony jest do amplitunera. Jack 6.3 stereo z mixera do 2x Chinch w amplitunerze.
    Problem jest z odbiorem stereo. Odbiera tylko lewa strona. Co robię źle że nie odbiera to w stereo?
    Muzyka puszczona z amplitunera odtwarzana jest w stereo, natomiast po przełączeniu na mikrofon to jest mono. W Amplitunerze podłączone pod wejście line 1. Amplituner yamaha. Będę wdzięczny za wskazówkę co robię źle. Pozdrawiam .
  • Pomocny post
    Moderator Akustyka
    Damian060709 napisał:
    Jack 6.3 stereo z mixera

Jaki mikser, i z którego gniazda wychodzisz sygnałem?
    W większości mikserów jedno gniazdo to jeden kanał. Gniazda są monofoniczne. Wyjątkiem jest właściwie tylko gniazdo phones. Większość mikserów ma wyjścia RCA, ich użyj.
  • Poziom 12  
    Mixer dexon dmc1400.
    Do 3 wejść mam podłączone 3 stacje bazowe. Czwarte wejście nie używane. Wyjście główne pod którego mam podłączony duży Jack 6.3 stereo a zdrugiej strony 2 chinczee podłączone do line1 w amplitunerze.
  • Poziom 12  
    O kurde. Ale babola strzeliłem! Kupię orginalny kabel mono 6.3. dzięki wielkie za pomoc. Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Czy mogę zastosować taka przejściówkę Jack 6.3 mono na końcówkę Jack 2.5 lub 6.3 stereo? Mam dwa typy kabla 2.5 i 6.3 więc tylko kwestia jaką przejściówkę "na szybko" dostanę. Jeszcze raz dziekuje.

Ok. Nie doczytałem opisu z podanego linku. Wszystko wiadomo. Dziękuję bardzo. Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Hmm, nie bardzo kapuję twój post, ale jak już przejściówka, to tylko taka, jaką wskazał @adambyw czyli; gniazdo stereo (TRS) 6,3mm - wtyk mono (TS) 6,3mm.

Pozdrawiam.