Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Citroen - Uzupełnienie AdBlue w grupie PSA kontrolka UREA

glapsson 14 Wrz 2020 21:56 58422 70
    goryl8
    Poziom 2  
    Witam, od pewnego czasu też mam problem z adblue w peugeot partner tepee 1.6 bluehdi z roku 2016 i przebiegiem 70000 km. Zapaliła mi się kontrolka urea oraz check engine, urea po chwili zgasła check engine nie. Po wyszukaniu błędu wyskoczyło niskie ciśnienie adblue, po wykasowaniu błędu przez 200 km był spokój, a teraz znów to samo, zbiornik adblue zalany do pełna, na texie pokazuje 6l. Przesyłam linki do zdjęć z texy. Co może być przyczyną? Z góry dziękuję za porady.
    Peugeot Citroen - Uzupełnienie AdBlue w grupie PSA kontrolka UREA Peugeot Citroen - Uzupełnienie AdBlue w grupie PSA kontrolka UREA Peugeot Citroen - Uzupełnienie AdBlue w grupie PSA kontrolka UREA Peugeot Citroen - Uzupełnienie AdBlue w grupie PSA kontrolka UREA
  • TermopastyTermopasty
    FreddieManson
    Poziom 9  
    Wyłączenie AdBlue około 1000zł, ja zrobiłem, mam z głowy... Wymiana zbiornika 4000zł...
  • TermopastyTermopasty
    goryl8
    Poziom 2  
    Dzięki za odp. A gdzie wyłączałeś? Możesz dać namiary? Wyłączyłeś samo adblue czy dozowanie płynu eolys też Ci wyłączyli? Jak się spisuje auto po zabiegu, ile już km zrobiłeś od wyłączenia adblue?
    moniek2008
    Poziom 9  
    Witam, ostatnio trafiłem przypadkiem na temat problemu z adblue w necie. Z racji posiadania auta też z adblue z zaciekawieniem poczytałem i znalazłem info na forum cytrynki http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=120839.25 o problemach i ktoś polecał dodatek do adblue TUNAP 986 który zapobiega krystalizacji ,zapychaniu https://sklep.tunap.pl/sklep/motoryzacja/dpf/systemowy-dodatek-aktywny-scr-microflex-986/ Dostępny również na alle..o.
    Mumapejot
    Poziom 4  
    Witam,
    Ja też trafiłem na info. o tym płynie i zakupiłem go (około 110pln z przesyłką).
    Wlałem dużą dawkę (jak na 20 l adblue choc miałem około 15l adblue w zbiorniku), nic się nie zmieniło pomimo że przejechałem około 200 km, i że upłynęło 2 tygodnie. Wlałem więc następną dawkę płynu jak na 10l adblue i uzupełniłem adblue po sam korek. Po 50 km i tygodniu nadal nic, ale nadzieja umiera ostatnia.
    Jeżeli ktoś wie jak można zresetować błąd UREA bez podłączenia auta do lexii (której nie posiadam), albo jeżeli ktoś jeszcze inaczej poradził sobie z tym ustrojstwem to będę wdzięczny za poradę.
    Pozdrawiam.
    Mumapejot
    Poziom 4  
    Witam ponownie,
    Kilka tygodni temu pisałem że płyn Tunap 986 na razie nie pomógł mojemu c4 chociaż pojawiały się posty o tym, że potrafi rozpuścić skrystalizowany ad blue.
    Otóż tydzień temu, po dolaniu trzeciej dawki płynu na 10 litrów adblue i uzupełnieniu zbiornika, i odczekaniu kilku dni i kilku dziecięciu kilometrów kontrolka UREA sama zgasła.
    Jeszcze nie wiem czy to zasługa płynu czy czysty przypadek, ale te 110 pln może i są warte zainwestowania jako ostatnia deska ratunku, albo też i profilaktycznie.
    Pozdrawiam. Oskar
    artrex
    Poziom 2  
    Panowie, podepnę się pod temat.
    308 t9 2016 1,6blue hdi. Po zatankowaniu paliwa wyskoczył "check engine". Elektryk dłubał, dłubał, kasował błędy, ale po przekręceniu kluczyka błędy wracały. Ogólnie z tego co mówił wynikało, że brak dozowania mocznika. Mocznik dolałem do pełna, sprawdzam co jakiś czas - ubywa. Kontrolka "check engine" się zapala po starcie, dodatkowo pali się "Service" na zegarach. Nic poza tym. Szukać innego elektryka?
    master1
    Poziom 1  
    Witam, proszę o podanie kontaktu do firm, które wyłączają system SCR - adBlue.
    Info proszę na maila: master.kostrzewski(malpa)vp.pl
    pki87
    Poziom 1  
    Zeneklubega napisał:
    I ja niestety miałem to sam , ASO upiera się tylko na wymianę zbiornika
    Znalazłem jeden serwis Citroena w Warszawie , który zaproponował mi naprawę zbiornika cena ok 1200 zł.
    .

Możesz podać dane kontaktowe do tego serwisu?