Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Massey ferguson 6470 - EHR nie opuszcza

26 Sep 2018 13:13 2004 23
  • Level 2  
    Witam. Posiadam ciagnik massey ferguson 6470 z 2005r. Problem z EHR ktory dziala bez zarzutu do pewnego momentu - w trakcie pracy w nieokreslonych scisle warunkach na opuszczonym sprzecie podniesie go na maxa do gory i i poprostu przestaje dzialac. Widzi wszystkie "manewry" sterownika bo np wymuszenie opuszczenia guzikiem z boku podlokietnika dziala - ehr opusci sie calkowicie na dol ale w momencie puszczenia guziczka idzie spowrotem na sama gore. Czasami dziala w malym zakresie ( na pokrętle od 7 do 9) a czasami nie dziala wogole. Dioda nie sygnalizuje zadnych bledow, polozenie guziczka jest zczytywane dobrze bo przy przelaczeniu na opuszczanie zalacza sie np walek i blokada mechanizmu roznicowego ale siewnik wisi w powietrzu, dziala rowniez sterowanie z blotnikow. Rozebralem oslony pod ktorymi chowaja sie wszystkie kable, posprawdzalem kostki, przeczyscilem i spryskalem sprayem do poprawy i konserwacji zlacz elektronicznych zarowno w kabinie jak i w okolicy podnosnika i nic to nie dalo. Wczoraj zjechalem z pola wieczorem bo przestal mi dzialac podnosnik, dzisiaj rano nie robiac nic przy ciagniku wszystko dzialalo idealnie az do teraz. Gasze ciagnik, odcinam prad wylacznikiem zeby zresetowac elektronike i nic. W czym szukac dalej?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 1  
  • Level 2  
    Rozumiem ze ten Wintest to jakis interfejs. Nie posiadam czegos takiego, rozumiem ze nie poradze sobie z problemem we wlasnym zakresie bez tego urzadzenia?
  • Level 11  
    Dziwne przypadłości jeśli chodzi o "samonaprawę" ,przy takich problemach jednak sterownik powinien informować kodem co mu nie pasuje. Z tego co piszesz można by obstawiać czujnik pozycji ramion, natomiast wątpię w to że w momencie gdy przestał Ci działać podnośnik następnego dnia wszystko wróciło do normy. Proponował bym poszukać kogoś kto będzie Ci w stanie przeprogramować AUTO5 i zamienić z np. sterownikiem od przedniego wałka ( jeżeli masz, tam też jest AUTO5). Może tu wariować sam sterownik chociaż to dość odważna diagnoza przy tym poziomie sprawdzenia wszystkich czujników.
  • Level 2  
    Kolego @agatom33719 ogarnąłeś może temat z tym EHR ? wymieniałeś coś ?
  • Level 6  
    Witam . Mam ten sam problem z EHR . Dokładnie to samo borykam się z tym od dwóch lat. Problem pojawia się i znika sam .
    choć ostatni po przekręceniu poteciometru od głębokości w podłokietniku na 0 , diody pokazały błąd 2.3 czyli błąd czujnika głębokości .
    Teraz pytanie czy chodzi o potencjometr w podłokietniku choć to raczej nie czujnik czy czujnik jest ukryty w czujniku pozycji ramion .
    najgorsze jest to że nie wiadomo kiedy podnośnik nawali i ile to potrwa .
  • Level 2  
    raczej będzie to problem z tym potncjometrem skoro jak go ruszyłeś to wywaliło błąd. Ale dobrze by było gdyby ktoś potwierdził że ten błąd właśnie odpowiada za pokrętło na podłokietniku.
  • Level 18  
    Myślę, że to powinno pomóc: Massey ferguson 6470 - EHR nie opuszcza
  • Level 6  
    Witam . Dzisiaj rozkręciłem podłokietnik i dobrałem się do potencjometru .
    Podnośnik nie działa aby uaktywnić diody aby pokazały błąd trzeba pokrętło dać max do 1 , wtedy pokazuje 2.3 . do puki nie damy na 1 błędu nie widać nic .
    odłączając wtyczkę od potencjometru od razu widać mrugające diody z błędem 2.3.
    Po rozłączeniu i ponownym podłączeniu podnośnik zaskoczył i działa . Jutro z rana odpalę i sprawdzę działanie . Może to tylko wtyczka .

Niestety rano znowu podnośnik nie działa . Jeszcze raz rozbiorę i zbadam napięcie na wtyczce z godnie z rysunkiem Dejv42 . i zobaczymy co będzie .
  • Level 6  
    Więc jeszcze raz wszystko rozebrałem . tym razem odpięcie wtyczki i ponowne jej spięcie nie dało nic . od razu błąd 2.3 był widoczny na diodach .
    Zmierzyłem napięcie wejściowe 9.89 v czerwony przewód .
    Wyjście sygnałowym na moduł EHR w skali od 1 do 9 potencjometra , wynosi 9,86v i spada do 8.86 v czyli praktycznie nie ma regulacji . Jak podaje Dejv42 zakres od 0.27v do 9.73 v był by prawidłowy .
    Dzwoniłem do serwisanta od MF podałem mu kod 2.3 potwierdził żę to potencjometr . .
    Więc trzeba zamówić ten bez oprawy Potencjometr MF 3907530M1 ,lub ten cały Potencjometr MF 4278663M5
  • Level 2  
    czyli problem w potencjometrze, bo zasilanie dochodzi, a potencjometr pracuje w za małym zakresie. Patrzyłeś może czy da sie go jakoś rozebrać albo przeczyścić ?
  • Level 6  
    Potencjometr raczej nie rozbieralny. Z tyłu przewody zalane czarna masą . Dziś po po przekręceniu stacyjki wywaliło następny błąd zamiast 2 ,3 jest 3.7 . Dochodzę do wniosku że Massey jak stoi za długo to się psuję
  • Level 2  
    a nie 2.7 błąd ? Wywala go jak aku są rozładowane albo słabe i jest spadek napięcia przy rozruchu.
    A co do potencjometru to skoro nie rozbieralny to chyba zostaje kupić tylko nowy. Jeszcze możesz sprawdzić wiązkę co idzie do fotela i do podłokietnika, ale tam raczej nic nie będzie skoro sygnał z potencjometru jest tylko w takim zakresie to ewidentnie on.
  • Level 6  
    Raczej nie 3.7 trzy długie przerwa 7 długich , to 3.7 . Ale rzeczywiście z tym napięciem to może być to bo nie chciał odpalić i musiałem podłączyć prostownik . . Potencjometry dałem do sprawdzenia w
    Grene tam mają Krampa ale nie mają ich na stanie a były w cenie sam potencjometr 690 zł a całość w ponad 1100 . , więc mają ustalić co za ile i na kiedy . Jutro zadzwonie do serwisu korbanka i tam spytam o cenę , i do swojego lokalnego serwisu MIHG Pyrzyce choć ceny mają zabójcze .
    Jutro
  • Level 18  
    Podłącz zwykły potencjometr 4.7k Ohm i sprawdź czy pomoże
  • Level 6  
    potencjometr juz mam . tylko połamałem dwa nadgarstki wiec sprawdzenie troche potrwa . przepraszam za ortografie
  • Level 6  
    Dzisiaj sprawdziłem potencjometr . Nadgarstki jeszcze nie sprawne ale się udało .
    Więc diagnoza . Zakupiony zwykły potencjometr 4,7 Daje rade podnosić i opuszczać podnośnik , podpinając stary od razu podnośnik idzie w górę i ani drgnie , wywalają błąd 2.3 . podpinając zamiennik trzeba dać przycisk na podnoszenie i dopiero na opuszczanie bo inaczej nie zareaguję . to chyba taki reset modułu , zamiennik daje radę choć chyba raczej go się tam nie da rady upchnąć , więc pozostaje kupno nowego potencjometru .

pozdrawiam :).

Błąd 3.7 na panelu EHR to oznacza konieczność przeprowadzenia kalibracji podnośnika
  • Level 6  
    Witam. Mam problem z moim 8210. Podnośnik podnosi ale czasami nie chce opuszczać wyrzuca błąd czyli świeci na stałe kontrolka z wykrzyknikiem. Przyciski na błonnika opuszczają i błąd ginie jest ok. Zauważyłem że przelacznik w podlokietniku jest uszkodzony kupiłem nowy agco w serwisie dali mi który podobno zamienia się z tym który mam w ciagbiku. Różnią się tylko ostatnia cyfra w nr katalog owym. Ja mam 2 a dali mi 4. Podłączam nowy przelacznik i ehr glupieje. Załącza miękki podnosnik i nie da się go wyłączyć. Wkładam spowrotem stary przelacznik i jest ok. Tylko ten stary jest już zmęczony życiem i nie łączy tzn trzeba go kilka. Razy nacisnąć albo docisnąć by zaskoczył. Teraz już sam nie wiem czy to wina tego klawisza czy potrzebna jest jakaś kalibracja nowego. Przewody wtyczki sprawdzone są ok.
  • Level 6  
    Właśnie ona nie wyświetla błędu tylko świeci ciągle. Dziś przeszukalem cała instalacje wszystkie kostki i zauważyłem że alternator ma słaby prąd ladowania. Ponad pół minuty musi chodzić ciągnik by doszło do 14.2 a jak dam obciążenie maksymalne to powoli spada do 13 . Sprawdziłem czujniki na bolcach i czujnik położenia ramion wszystko wygląda na to że jest ok. Jedyne co to ładowanie mnie zastanawia. No i dlaczego jak zakładam nowy przelacznik to z automatu działa miękki podnosnik. Nie da się go wyłączyć a gdy zakładam stary przelacznik to bez problemu dziala.
  • Level 6  
    U mnie amortyzacja włącza się po podniesienu ramion i można ją wyłączyć przyciskiem na panelu ehr .
  • Level 6  
    U mnie na starym klawiszy tez. A na nowym zapala kontrolne od amortyzacji i nie reaguje na przycisk na panelu. Dziwne rzeczy się dzieją wlasnie.
  • Level 6  
    Czyli winny jest przycisk .
    A czy w podłokietniku masz potencjometr do regulacji głębokośći ? może on zaczyna wariować . ? i tak jak u mnie czasami wariował z podnoszeniem .
  • Level 6  
    Tak jest potencjometr. Niby prawidłowo się zachowuje. Sprawdzałem wiazke od podlokietnika też wygląda bardzo ładnie. Przyciski mam dwa nowe i na obu zachowuje się tak samo. Myślałem że może ten nowy też jest wadliwy dlatego kupiłem drugi ale to nic nie zmieniło

Dodano po 1 [godziny] 13 [minuty]:

Dziś właśnie chodził od rana w pługu i jest idealnie. Tylko przelacznik słabo łączy. Dzwoniłem w serwisie powiedzieli mi że nowy który kupiłem jest taki sam. Wychodzi na to że był jakis nie kontakt w instalacji. Pozostał mi tylko przelacznik. Stary działa nowy blokuje mi miękki podnosnik.