Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo V70 II - Schemat awaryjnego podnoszenia szyby lub wymiany silniczka

26 Sep 2018 18:23 1263 5
  • Level 5  
    Witam, chciałem zapytać o możliwość awaryjnego podniesienia szyby w prawych przednich drzwiach.
    Rano otworzyłem szybę, a podczas zamykania szyba nie domknęła się i zjechała na dół po czym brak reakcji na przycisk unoszenia.

Być może się coś zacięło, ale zdjąłem boczek i szyba siedzi bardzo sztywno i nie można jej nawet ruszyć. Chciałbym awaryjnie domknąć szybę, a za naprawę wziąść się w sobotę.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 38  
    Widzisz silnik podnośnika z wtyczką ?
    Trzeba ja odpowiednio zasilić w plus i minus.
    Ile ma przewodów ? 4 ? Różnej grubości ?
    Padł silnik - to trzeba go odkręcić, lub cały mechanizm. Dopóki trzyma silnik, hamuje swoim przełożeniem, nie ruszysz podnośnika i nie podniesiesz szyby. Może można odkręcić cały podnośnik i uwolnić/wysunąć z niego szybę.
    Piszę na podstawie takiego mechanizmu
    Volvo V70 II - Schemat awaryjnego podnoszenia szyby lub wymiany silniczka
    Jak widać zdjęć trochę dali, także widać mniej więcej co odkręcać.
  • Level 13  
    Kolego w tym przypadku to żarówka 12V jest kolegi przyjacielem do diagnozy.
  • Level 5  
    Na zdjęciach wygląda, że można wykręcić silniczek torxem. Czy będzie działać podmianka silniczka z drzwi kierowcy ?

Jak się podłączyć na krótko ?
  • Level 38  
    Esteriusz wrote:
    Rano otworzyłem szybę, a podczas zamykania szyba nie domknęła się i zjechała na dół po czym brak reakcji na przycisk unoszenia.

A co znaczy brak reakcji ? Słyszysz silnik ?
    Jak opadła szyba, otworzyła się "elektrycznie" silnikiem, czyli bardziej elektryczna usterka, czy opadła bez udziału silnika - wskazywać by mogło na uszkodzenie podnośnika, niekoniecznie silnika.
    Esteriusz wrote:
    Na zdjęciach wygląda, że można wykręcić silniczek torxem.

Razem z widoczną przekładnią w czarnym plastyku. Bez plastyku rozmontujesz, być może definitywnie, silniczek, coś w nim pogniesz i pogubisz szczotki.
    Esteriusz wrote:
    Czy będzie działać podmianka silniczka z drzwi kierowcy ?

Nie wiem, jak ja patrzyłem po obrazkach, to tylny był na linkę :?: i nie będzie pasował :?: ani on, ani wtyczka jego :?:
    Esteriusz wrote:
    Jak się podłączyć na krótko ?

g107r wrote:
    Ile ma przewodów ? 4 ? Różnej grubości ?

Być może do pinów z najgrubszych przewodów. Bez wpiętej wtyczki. A we wtyczkę możesz podłączyć żarówkę do tych najgrubszych i sprawdzić czy to te.
  • Level 5  
    Szybę opuściłem elektrycznie, Podczas podnoszenia odbiła przy samej górze i zjechała na dół i już nie ruszyła. Nie słychać reakcji silnika na podnoszenie.