Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] iPhone 5s - Sam restartujący się telefon

26 Wrz 2018 20:26 384 12
  • Poziom 3  
    Witam, rok temu kupiłem sobie iPhone'a 5s używane. Na początku były problemy z baterią, bo pisało że był naładowany do np. 60%, nagle się wyłączał, i pokazywało 8%. To postanowiłem wymienić baterie, i wszystko było ok przez rok odkąd wymieniłem baterie. Teraz wyszła nowa aktualizacja systemu do iOS 12, to zaktualizowałem system. Po aktualizacji, telefon sam się restartuje, nawet przy 90%. Telefon się sam restartuje gdy potrzebuje więcej energii, lub po prostu sam od siebie. I właśnie chciałem się zapytać, czy to problem software'u, czy baterii, lub jakieś uszkodzenia wewnętrzne urządzenia ? Ponieważ teraz do korzystania z telefonu to potrzebuje cały czas ładowarki, bo po prostu nawet nie wytrzymuje 5 minut.

Edit: Włączyłem YouTube'a przy 100%. Po kilku sekundach, sam się zaczął restartować. Telefon umie się restartować od 100% do końca baterii dopóki nie podłącze go do źródła zasilania.

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Pierwsze co to pytanie czy miałeś wymienioną baterię na oryginał czy zamiennik ? Druga rzecz a może nawet i pierwsza , podstawić po prsotu drugą baterięi się o tym przekonać. Ja osobiście stawiam na baterię, jednak urządzenie był "odtworzył " do stanu pocżątkowego.
  • Poziom 3  
    geryon napisał:
    czy miałeś wymienioną baterię na oryginał czy zamiennik ?

Niestety zamiennik. Nie opłacało mi się wymieniać na oryginalny, bo to by przekraczało wartość całego telefonu...

Edit: Spróbuje zmienić system z iOS 12 na iOS 11.4. Jeżeli to nic nie pomoże, to wina leży przy baterii.
  • Poziom 17  
    Raczej nie zmieniaj softu na niższy raczej to bez sensu, podstaw baterię inną sprawdź jak się będzie zachowywać ale najpierw wgraj czysty iOS 12.
  • Poziom 3  
    geryon napisał:
    podstaw baterię inną

Nie posiadam innej baterii.

geryon napisał:
    wgraj czysty iOS 12.

Był czysty iOS

geryon napisał:
    Raczej nie zmieniaj softu na niższy raczej to bez sensu

No cóż, zawsze można zobaczyć, i ułatwić poszukiwanie usterki
  • Poziom 3  
    Czy może to być bateria 3,7 volta z innego telefonu ? Żeby sprawdzić czy coś się zmieni
  • Poziom 3  
    No cóż, po otwarciu telefonu, bateria nie była płaska, ale były wybrzuszenia we formie "pasów" w trzech miejscach, czy to oznacza że jest uszkodzona ?
  • Poziom 3  
    Zrób zdjęcie i wstaw na forum, ale tak odksztalcona bateria to oznaka uszkodzenia. Niestety częsty problem w zamiennikach.
  • Poziom 3  
    Zrób zdjęcie i wstaw na forum

Nie mam czym zrobić zdjęcia. Bateria leży w śmietniku, bo wydobywał się dziwny zapach, podobny do zapachu Diesiel'a lub zmywacza do paznokci.

Oczywiście sprawdzałem napięcia baterii. Po wyjęciu z telefonu miał 4,3 V. Po kilku minutach było 3,97 V bez użytku.
  • Poziom 11  
    Alexon100 napisał:
    Zrób zdjęcie i wstaw na forum

Nie mam czym zrobić zdjęcia. Bateria leży w śmietniku, bo wydobywał się dziwny zapach, podobny do zapachu Diesiel'a lub zmywacza do paznokci.

Oczywiście sprawdzałem napięcia baterii. Po wyjęciu z telefonu miał 4,3 V. Po kilku minutach było 3,97 V bez użytku.

ale robisz problem... człowieku wymień baterie i sprawdz i to tyle w temacie!
  • Poziom 3  
    apple_iphone napisał:
    człowieku wymień baterie i sprawdz i to tyle w temacie

Gdybym tylko mógł

Dodano po 1 [minuty]:

Zaraz przylutuję baterie od innego telefonu i zobaczę. Pytałem się czy można tak, ale nikt mi nie odpisał...
  • Poziom 2  
    Witam, moim zdaniem powinieneś iść do serwisu w którym Ci go naprawią
  • Poziom 3  
    andrzej.karpacz76 napisał:
    Witam, moim zdaniem powinieneś iść do serwisu w którym Ci go naprawią

No cóż, nie opłacałoby mi się go oddawać do serwisu. Jego wartość to zapewne 20-40 euro (Pęknięty ekran, brak Touch ID, nie działający przycisk Power, a z tyłu plastikowo-szklane ochrony strzelone)
    Dlatego chce sam go naprawić. W sumie już lepiej kupić nowy telefon, no ale cóż.

A co to baterii, no to podłączyłem, i działa prawidłowo, czyli jednak problem z baterią.