Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Równanie przetwarzania mostka zerowego

26 Wrz 2018 20:35 204 1
  • Poziom 4  
    Witam :)

Mam wyprowadzić równanie przetwarzania mostka Wheatstone'a. Jednak nie bardzo rozumiem polecenie. Z tego co wiem równanie przetwarzania opisuje zależność między wielkością wyjściową a wejściową - mylę się? Bo jak dla mnie będzie to coś takiego:
    Równanie przetwarzania mostka zerowego

Uwy=Uwe[R1/(R1+R2 ) - R3/(R3+R4)]

Z tym że to nie jest żadne wyprowadzenie. Widzę schemat, piszę zależność. Czy może chodzi o jakieś inne równanie? Pomocy :(

Ps. Czy napięcie/prąd zasilania ma jakiś wpływ na wynik pomiaru mostkiem zerowym?
  • Poziom 24  
    Spory czas już żyję ale pierwszy raz czytam zwrot "równanie przetwarzania mostka".
    Równanie jak równanie. Ale przetwarzanie mostka to wyraźne nadużycie.
    Przetwarzanie raczej można wyrazić funkcją. Ale do rzeczy. Z tym mostkiem to jest tak, że trzeba opisać matematycznie w jakich warunkach galwanometr wskaże zero,
    czyli kiedy mostek osiąga stan równowagi, ponieważ w tym celu stworzono mostki. Inne stany nas nie interesują.
    Potencjał A i B muszą być takie same aby miedzy nimi nie popłynął żaden prąd.
    taki warunek osiągniemy jeśli stosunek R2 do R1 jest taki sam sam jak R4 do R3.
    teraz wystarczy określić który z rezystorów jest "wejściem układu" a który "wyjściem" i napisać stosowne równanie czyli: wyjście = f(wejście).

Tu uwaga. Moje rozumowanie może odbiegać od "jedynie słusznego" w szkole.