Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring na 3-4 kamery do domu do 3000 zł jaki wybrać?

kamoreks 26 Wrz 2018 21:25 267 8
  • #1 26 Wrz 2018 21:25
    kamoreks
    Poziom 14  

Witajcie planuje założyć w domu Monitoring wizyjny na 3-4 kamery. Wymagania systemu to oglądanie obrazu z poza domu (ale z tego co widziałem HIKVISION oferuje taką możliwość). Zasilanie najchętniej po skrętce "PoE", aby nie montować zasilaczy. Zapis nagrań najlepiej w taki sposób, aby ewentualna kradzież rejestratora nie kończyła się utratą danych. Budżet to 3000 zł, ale przeglądając forum myślę, że spokojnie można się zmieścić w 2000-2500 zł. Na wstępie spytam, czy lepiej zakupić rejestrator IP typu: REJESTRATOR IP HIKVISION DS-7604NI-K1/4P Z POE 4K, czy może iść w IP HIKVISION DS-7608NI-K2 4K (Hybrydę) ?
    Kamery planuje np KAMERA IP HIKVISION DS-2CD2T42WD-I8 4mpx NOC 80m lub HIKVISION DS-2CD2T83G0-I5 8MPX POE IP
    Przykładowo dwie mogą być gorszej jakości np 2 MPX, a dwie lepszej 4, 6 lub 8 MPx. Proszę o poradę, czy lepiej wybrać system IP, czy może hybrydę, czy typu HDCVI/HDTVI.

0 8
  • #2 27 Wrz 2018 21:23
    tom20202
    Poziom 9  

Witam, jak chcesz aby dane nie były tylko zapisywane na dyskach w rejestratorze to należało by postawić jakiś serwer ftp lub chmurę ewentualnie skorzystać z gotowych serwerów plików DROPBOX itp

0
  • #3 27 Wrz 2018 21:52
    kamoreks
    Poziom 14  

Dziekuje za radę, a jaki system wybrać IP, czy któryś z pozostałych ?

0
  • #4 29 Wrz 2018 00:51
    lukavip
    Poziom 15  

Zależy jaki budżet masz na to przeznaczyć. Tak naprawdę TurboHD są w tej chwili dobrej jakości jeśli chodzi o HIKVISION. Rejek DS-7608NI-K2 4K na pewno jest jest "świeższy" i jest bardziej zaawansowany. Zwróć uwagę na ilość i pojeńość obsługiwanych dysków.
    Za pomocą programu IVMS możesz zapisywać dane na dysku komputera. No chyba, że wybierzesz kamery z obsługą kart SD np DS-2CD2T83G0-I5/I8 .

0
  • #5 29 Wrz 2018 09:00
    Alpha
    Poziom 19  

Trudno jednoznacznie doradzić co i za ile. Nie wiemy co chcesz obserwować, w jakich warunkach oświetlenia, jaką przestrzeń, jaka wyrazistość szczegółów Cie interesuje. Ogólnie rzecz biorąc systemy IP są trochę droższe od pozostałych, wiele marek oferuje bardzo zbliżoną jakość (Hik, Dahua, Kenik, ....) i możliwości (P2P, Dropbox). Często diabeł tkwi w szczegółach: czy zależy Ci na wyjściach alarmowych, więcej niż jednym wejściu audio, kompresji H.265, zaawansowanej detekcji ruchu (przekroczenie linii, pozostawienie/zabranie przedmiotu z obserwowanego kadru itp).
    Musisz trochę poczytać, sprecyzować swoje potrzeby, bo w ej chwili nikt nie będzie Ci w stanie rzetelnie pomóc.

0
  • #6 29 Wrz 2018 13:17
    kamoreks
    Poziom 14  

Nie mam specjalnych wymagań, szczerze mówiąc po prostu od czasu do czasu chce zobaczyć co się dzisje wokół domu (oraz jako odstraszacz). Ale nie chce też widzieć pikseli stąd chce kamery 4MPX. Myślę nad IP ze względu na łatwość montażu. Przydałoby się również to żeby np po przekroczeniu linii przez jakąś osobę był wysłany email ze zdjęciem, aby wtedy można było wejść zdalnie na podgląd czy to coś poważnego. Pytanie mam również czemu na oficjalnych stronach HikVision nie ma serii 76xx tylko same 72XX dzieki temu ciężko obejrzeć całą gamę produktową.

0
  • #7 29 Wrz 2018 13:30
    dawidedziu
    Poziom 27  

Jeśli chodzi o IP to bardzo duży plus, że cała instalacja to tak właściwie skrętka i wtyczki RJ-45 - estetyka na najwyższym poziomie. Jak na moje oko to obraz jest wyraźniejszy/ładniejszy na IP. Na minus IP, że cenowo wychodzi trochę drożej - chociaż zależy co kto wybierze. Na IP odpada zjawisko falowania itp - na skrętce na zwykłym analogu czasami tak bywa - choć rzadko(wtedy najlepszy koncentryk). Analogi po prostu podłączasz i masz obraz. IP wymaga odpowiedniego skonfigurowania, aby poprawnie to działało.

0
  • #8 01 Paź 2018 19:53
    kamoreks
    Poziom 14  

Witam, dziękuję za odpowiedzi, a czy ktoś, wie czemu na oficjalnych stronach HikVision, nie występują rejestratory z serii 76XX ? Cięzko mi wtedy porównać jakie są obecnie rynkowe nowości.

0
  • #9 01 Paź 2018 22:10
    dawidedziu
    Poziom 27  

Jak nie ma jak są... 7200 to serie TurboHD, a 7600 to sieciowe, czyli IP.

0
  Szukaj w 5mln produktów