Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen GP 2.0 benzyna 2007 - Szarpanie przy zmianie biegu MPC +kod P1723

swjwll 26 Wrz 2018 21:35 255 0
    swjwll
    Poziom 6  
    Witam .Jestem posiadaczem Grand Picasso 2.0 benzyna 2007 skrzynia półautomat .Kupiłem ten samochód niedawno z objawem szarpania przy zmianie biegów .Właściciel obniżył cenę na wymianę sprzęgła .Właśnie wróciłem od mechanika gdzie po tygodniu i nie małych kosztach okazało się ze po wymianie kompletnego sprzęgła ( które nie było szczególnie zużyte ) czujnika prędkości obrotowej ,simeringach etc i kilkukrotnym przyuczaniu nic się nie zmieniło😡😡 .Do tego skrzynia wykazała błąd P1723 przy prędkości ponad 110 km/h co świadczy o złym odczytywaniu prędkości.
    Mechanik sprawdził ECU i twierdzi ze jest przypisane prawidłowo do wielkości opon .Sprawdzał jak twierdzi wszystko co możliwe i załamuje ręce .Sugeruje wizytę w ASO na aktualizacje oprogramowania !!!! Mam przeczucie że ASO uaktualni oprogramowanie ,skasuje mnie nie mało a problem pozostanie CZY KTOŚ z Państwa miał taki przypadek i czy może pomóc.
    Dodam iz wtyczki do kalkulatora wyglądają ładnie nie śniedzieją sa zabezpieczone smarem .Zakupiłem Lexie czy warto sprawdzić jakieś parametry samemu ?
    Pozdrawiam