Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Vectra B 1.6 8v - Niskie obroty po czyszczeniu przepustnicy

bartosiek2807 27 Sep 2018 01:15 762 2
 • #1
  bartosiek2807
  Level 6  
  Witam, od jakiegoś czasu obroty w moim bolidzie szalały tj. po wciśnięciu sprzęgła obroty były wysokie i wolno spadały, objawy wskazywały na silniczek krokowy. Dziś wykręciłem przepustnice i przeczyściłem ją. Po zamontowaniu obroty już ładnie spadają, tyle że poniżej 500 i często gaśnie. Cały czas są za niskie i pytanie czy coś źle zrobiłem i jeszcze raz wyciągać i czyścić, czy kwestia czegoś w rodzaju adaptacji?

  PS. Akumulator był odłączony podczas czyszczenia.
 • #2
  mod22
  Level 28  
  Albo adaptacja albo pojeździj trochę i sam powinien mapę skorygować. Wynika to z delikatnie innego ustawienia przepustnicy
 • #3
  robokop
  VIP Meritorious for electroda.pl
  bartosiek2807 wrote:

  Witam, od jakiegoś czasu obroty w moim bolidzie szalały tj. po wciśnięciu sprzęgła obroty były wysokie i wolno spadały, objawy wskazywały na silniczek krokowy.

  Bzdura.
  bartosiek2807 wrote:
  Dziś wykręciłem przepustnice i przeczyściłem ją

  Więc jeśli to miał być silniczek krokowy, to po co było czyścić przepustnicę?
  bartosiek2807 wrote:
  Po zamontowaniu obroty już ładnie spadają, tyle że poniżej 500 i często gaśnie.
  Więc jest gorzej niż było - zepsułeś jeszcze bardziej. Co tu ładnego?
  mod22 wrote:
  Albo adaptacja albo pojeździj trochę i sam powinien mapę skorygować. Wynika to z delikatnie innego ustawienia przepustnicy
  Że co?
  Panowie - po pierwsze to silnik z jednopunktowym - centralnym wtryskiem. Więc przepustnica jest zawsze czysta - bo jest myta na bieżąco benzyną z wtryskiwacza. A co za tym idzie nie ma najmniejszej potrzeby jej czyścić. Po drugie - to system Multec, z emulowanym stykiem położenia spoczynkowego przepustnicy - musi widzieć stosowne napięcie z potencjometru TPS żeby uruchomić pętlę biegu jałowego - do tego również wymagany jest sygnał prędkości pojazdu. W parametrach jakie widać napięcie TPS/kąt otwarcia przepustnicy ?