Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault scenic 2003 pali bezpiecznik 400A

dannq666 27 Wrz 2018 02:47 108 3
  • #1 27 Wrz 2018 02:47
    dannq666
    Poziom 1  

Witam mam pytanie dotyczącze samochodu renault megan scenic 2004 1,9d .
    Wczoraj pożyczyłem auto swojej ,po czym dzwoni do mnie że stoi na eksprestówce i nie ma prądu.Więc załądowałem akumulator do auta i pojechałem jej pomóc .
    Po przyjeździe na miejsce próbowałem odłączyć akumulator i kable minusowe - wtopiły mi się w palce .Poczekałem aż ostygną i próbowałem podłączyć drógi akumulator .Wszystko było ok przy próbie uruchomienia rozrusznik cyknął i stracił się prąd ,zaczeło topić luty na kablach przy akumulatorze .Dziś po posprawdzaniu alternatora i rozusznika(na krótko na stole ) jest ok kable plusowe i minusowe całe sprawdzone dla pewności owinięte taśmą .teraz przy probie rozruchu pali bezpiecznik główny 400A renault scenic 2003 pali bezpiecznik 400A
    .już nie mam zabardzo pomysłów co może robić zwarę może mial ktoś podobny problem? albo jakies przypuszczenia .sprężarka od klimy było do ost momenu dobra nie było z nią problemu żeby się cos potopiło .

Jest jeszcze jeden sposób żeby sprawdzić rozrusznik ,odpiąć kabel plusowy i sprawdzić czy spali bezpiecznik jeśli nie to wina rozrusznika jeśli tak cały kabel plusowy idący obok silnika sparwdzić i ew wymienić jeśli jest spękany jakieś rady jeszcze ? piszę to żeby ktoś szukający odp wiedział co zrobic

0 3
  • #2 27 Wrz 2018 02:53
    janek1815
    Poziom 38  

Gdzie masz w aucie kabel który wytrzyma 400A? Każdy jeden odparuje przy takim prądzie często powodując stopienie całej wiązki lub pożar. Jedyny który wytrzyma to kabel idący do rozrusznika i tam szukaj przyczyny.

0
  • #3 27 Wrz 2018 17:22
    genek1000
    Poziom 29  

Spróbuj obrócić ręcznie
    wałem korbowym silnika

0
  Szukaj w 5mln produktów