Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LTE domowy internet - wysokie pingi na granie, nie stabilne - Jaka Antenka?

TheCabal 27 Wrz 2018 08:50 213 5
  • #1 27 Wrz 2018 08:50
    TheCabal
    Poziom 8  

Dzien dobry,

probuje jak najlepjej opsiac problem… moj polski niestety nie jest za optimalny, wiec za to przepraszam. :)

Mam T-Mobile LTE domowy (max. 20MB/sec) i oczywiscie winniki nie sa optymalne. Tez nie mam ani doswiatczenie jezeli chodzi o tych ruznych anteny ktore ja bym potrzebowal. Jestesmy "na polu" i router Huawei B525 pokazuje niby 4-5 kresek.... ale to skacze za bardzo. Ping jest nam bardzo wazny dla gry online i nie chce z tego rezygnowac.

Mnie to denerwuje strasznie bo LTE brzmi tak.. rze nie moze byc optymalnie do grania i musze czekac az sie wyprowadzimy.......

Winniki

Router Huawei B525a

RSRQ: -5 dB do -11 dB (skacze, raczej czesto jest kolo 8-9 db)
    RSRP: -82 dBm do -89 dBm (skacze)
    SINR: 13dB do 16 dB (skacze)

Gry

Escape from Tarkov: 68-78 m/s (skoki na 100-250 na sekundy)
    DayZ: Serwery maja 88-126 m/s (lagi i nie stabilny siec po casie powoduja rze musze restartowac gre) (kolega ma 29-35 m/s)

To jest koszmar.

Lokacja
    (Pieszyce 58-250 , Rolna 17)
    LTE domowy internet - wysokie pingi na granie, nie stabilne - Jaka Antenka?

Info:
    - Jakos mi mapa nie funkcionuje, na dole pisze skala (200m)
    - Antena T-mobile uzywana jest chyba ten po lewej strony od naszego mieszkania, bo tam zawsze mi lapie najwiecej "kresek" przy oknie.

Prosze bardzo o troche pomocy. Nie mam pojecia, ile antenka jest wstanie poleprzyc ping i wystabilizowac siec albo ile trzeba dac "zloty na iles tam performance". Prosze zapytac sie jezeli cos waznego brakuje, odpowiem szybko.

Pozdrawiam z denerwowany,
    Cabal

0 5
  • #3 27 Wrz 2018 18:33
    TheCabal
    Poziom 8  

Dzien dobry,

dziekujem za odpowiedz.
    Z tego co wiem to pliki *.apk to dla android. Mam(y) iOS. Sa moze jakies aplikacje dla iOS? Sprobuje jakby co dostac androida ale to moze trfac :)

EDIT: Trfa dalej…. niestety tylko mam iOS. Moze jest program na Windows 10 albo OSX?

Pozdrawiam,
    Cabal

0
  • #4 05 Paź 2018 16:00
    TheCabal
    Poziom 8  

Wybralem w HManager: LTE -> 1800 MHz - B3 (nawet nie wiem czy mialem wybrac bo nie rozumie ta aplikacje)

LTE domowy internet - wysokie pingi na granie, nie stabilne - Jaka Antenka?LTE domowy internet - wysokie pingi na granie, nie stabilne - Jaka Antenka?

Pingi zalezy, lubja w malych Intervalls skakac kolo 150 albo 200. Routera musze sluwac na milimetry zeby utrzymal 5 kresek… RSRQ skacze jak wariat, SINR tez sie nie lubi tzrymac wyzej niz 13 dBM. Powoli trace wlosy bo nie da sie normalnie grac. Pingi kolo 35m/s to chyba nigdy nie bede mial. Standard to 78-150 i to moge sie porzegnac od gier gdzie chodzi i szybka reakcje. Pozatym laduje czasami tylko 700kB/sec... czasami 2,4MB/sec a potem tylko 1MB/sec... B525 tez dluzo winnikow mi nie daje czy Jakis sprzed uzywa Internet ekstremalnie.… Testowalem i wszystko blokowalem opruc moj laptop. Dalej to samo.

Pozdrawiam… mam nadzieje rze da sie to jakos zrobic… =(
    Cabal

0
  • #5 06 Paź 2018 16:33
    TheCabal
    Poziom 8  

Jest tu ktos =(

0
  • #6 06 Paź 2018 16:51
    makosuu
    Specjalista Sieci, Internet

Pokaż to samo ale po kolei wybierz 800 1800 2100 2600 i speedtest