Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Laptop Asus 1215N - Po wyczyszczeniu laptop nie uruchamia się.

27 Wrz 2018 19:04 1056 40
  • Poziom 11  
    Laptop Asus 1215N - Po wyczyszczeniu laptop nie uruchamia się.Laptop Asus 1215N - Po wyczyszczeniu laptop nie uruchamia się.Laptop Asus 1215N - Po wyczyszczeniu laptop nie uruchamia się.Laptop Asus 1215N - Po wyczyszczeniu laptop nie uruchamia się.
    Witam wszystkich. Mam następujący problem a mianowicie chciałem nałożyc nową pastę na procesor, jednak po złożeniu laptop nie startuje, pojawia sie tylko okno biosu, przez nieuwage zarysowałem nieznacznie płyte główna:( i lekko uszkodziło mi sie gniazdo na płycie nic tylko sobie w ł...b strzelić. Może ktos ma jakaś sugestie, pomysł - będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

Czy pozostaje tylko kupno używanej płyty głównej?
  • Poziom 11  
    Dysk sprawdziłem.
    Jeszcze taki problem - nie trzyma przewód od matrycy, moze on ma jakies znaczenie?
    Laptop Asus 1215N - Po wyczyszczeniu laptop nie uruchamia się.

Dodano po 1 [godziny] 53 [minuty]:

Jak się ściąga ta wtyczkę, która mi się ułamała, tzn ułamał sie kawałek plastiku z góry wtyczka i gniazdo jest ok.

Dodano po 20 [minuty]:

Może spróbować go dłużej potrzymać podczas uruchamiania?? W stacjonarnym moim kompie takim dość starym jest również płyta Asusa i podczas właśnie jakis awarii bardzo dlugo uruchamia sie bios. Może to dziwne, ale nie wiem dlaczego tak jest, że bios w stacjonarnym po jakiejś awarii ostatnio uruchamiał mi sie 1,5 godziny - tam jest też płyta Asus, ale jaki powód jest tego długiego uruchamiania to nie wiem....co go wyłączałem to był w tym samym punkcie uruchamiania - wiec zostawiłem go na baardzo długo i juz nastepne uruchamiania to szybko następowały, ale czego tak jest to nie wiem...
  • Poziom 18  
    Co do zarysowania sam musisz stwierdzić czy została uszkodzona tylko zewnętrzna powłoka czy faktycznie ścieżka uległa przecięciu.
    Da się wejść do BIOSu?
  • Poziom 11  
    Wiesz sprawdzałem lupą to raczej ścieżka nie jest przecięta, aby ja przeciąć by trzeba było siły troszke przyłożyć a mi sie ten śrubokręt tylko lekko przejechal zebrał lakier.
    Do biosu da się wejść ale włączając F2 lub TAB i dalej stoi strona nie idzie.
  • Poziom 33  
    W Biosie widać dysk? Kolejność botowania poprawna? Jakieś komunikaty po tym jak wyskakuje ekran z EeePC? Bateria od biosu sprawna (3 V ma?)
  • Poziom 11  
    Żadnych komunikatów nie ma jak wyskakuje ekran EeePC, dopiero jak nacisnę F2 lub TAB wówczas pojawia sie nowa strona, pózniej wciskając F9 by zrobic recovery nie idzie dalej..Moge zrobic zdjęcie? jak wciskam F2 co jest na ekranie.
  • Poziom 33  
    Pokaż co się dzieje po F2 i TAB. Po Tab wejdź w Boot Menu w Biosie i zobacz czy wykrywa dysk. Możesz zamieścić zdjęcia. Przyjrzę się.
  • Poziom 11  
    Po wciśnięciu F2 i TAB występuje taki ekran:
    Laptop Asus 1215N - Po wyczyszczeniu laptop nie uruchamia się.Laptop Asus 1215N - Po wyczyszczeniu laptop nie uruchamia się.

Póżniej daje np F9 i jest komunikat - System Recovery Has Been selected.
  • Poziom 33  
    Spróbuj trzymać DEL (Delete) podczas uruchamiania, zaraz po włączeniu, a nawet w trakcie.
  • Poziom 11  
    icosie napisał:
    Spróbuj trzymać DEL (Delete) podczas uruchamiania, zaraz po włączeniu, a nawet w trakcie.

Niestety nie reaguje na DEL przy uruchamianiu trzymając cały czas wciśniety DEL.
  • Poziom 33  
    Odłącz dysk i spróbuj jeszcze raz z F2
  • Poziom 11  
    Laptop Asus 1215N - Po wyczyszczeniu laptop nie uruchamia się.Po wyciągnięciu dysku i wcśnięciu F2 po uruchomieniu Identyczny ekran jak z dyskiem
  • Poziom 33  
    To albo uszkodziłeś BIOS, albo coś więcej niż tylko złącze i ścieżkę.
    Reset CMOS i od nowa. Co się dzieje jak naciśniesz ESC tak jak jest napisane (BBS POPUP)?
  • Poziom 11  
    Jak wciskam F2 - później -ESC to pojawia się komunikat - Boot selection popupmenu has been selected.
    Jak zrobić reset CMOS?

Zauważyłem też, że ta wtyczka, która mi się odłamała nie łączy bo nie świeci się dioda z zasilania jak ją lekko docisnę do płyty to łączy.
  • Poziom 11  
    Stani12 napisał:
    Sprawdź w setupie zakładka Advanced/IDE Configurations czy masz ustawione Configure SATA as [AHCI].

Jak to sprawdzić kolego, gdzie mam wejść?
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Skup się na uszkodzonym gnieździe z taśmą która idzie w prawą stronę, odłącz ten odbiornik wpięty do USB.
  • Poziom 11  
    sosarek napisał:
    Skup się na uszkodzonym gnieździe z taśmą która idzie w prawą stronę, odłącz ten odbiornik wpięty do USB.

Kolego napisz tylko w jaki sposób go odłaczyć aby nie uszkodzić wtyczki, chodzi Ci aby całą tą taśme wypiąć czy tylko odbiornik wpięty w USB?

Ok udało mi sie wypiąć tą taśmę (podnosiło sie element gniazda do góry ehh:(, spróbuje ten element delikatnie skleić kropelką, może da rady)teraz włączyc komputer bez tej taśmy??

Wyskoczyło: Press enter setup to recover BIOS setting
    Press F1 do run setup
    Press F2 do load default values and continue

Dodano po 1 [godziny] 54 [minuty]:

Stani12 napisał:
    Sprawdź w setupie zakładka Advanced/IDE Configurations czy masz ustawione Configure SATA as [AHCI].

Udało mi sie wejść do biosu już sprawdzam Advanced/IDE Configurations

Dodano po 4 [minuty]:

Stani12 napisał:

Udało mi sie uruchomić system dzięki wielkie kolego:)

Wszystko działa oprócz tego gniazda, tzn nie wiem jaki patent wymyślić aby taśma trzymała w gnieżdzie. Będę bardzo wdzięczny. Jaką nazwę ma gniazdo to na płycie głównej, bo nawet nie wiem czego szukać?
    Albo zdobyć gdzieś to gniazdo i przełożyc tylko ten element, kótry dociska taśme do gniazda, on jest demontowalny?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    slaw777 napisał:
    on jest demontowalny?

Jest demontowalny.
    Gniazdo znajdziesz na tej płycie i jeszcze części, które mogą się przydać. Samo złącze jak znajdę na schemacie to Ci podam jego typ.
    https://allegro.pl/461-plyta-glowna-asus-1215-eeepc-1215p-1215n-vx6-u-i7256986818.html

Moderowany przez Mirek Z.:

Po raz kolejny naruszanie p.3.1.18 regulaminu forum - ostrzeżenie.

• Poziom 11  
    No właśnie też znalazłem tą płyte uszkodzoną. Spróbuje jeszcze u mnie w mieście gościu odlutowuje częsci z płyt i zobacze u niego, czy by miał samo gniazdo, jeśli nie bedzie miał to biorę tą płytę i przełoże z niej mocowanie gniazda.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    U nas ciężko znaleźć gniazdo FPC_55P tak, żeby pasowało mechanicznie. Najpewniej z w/w uszkodzonej płyty. Gniazdo też by kosztowało z 15zł. i nie wiadomo czy mechanicznie podejdzie.

Dodano po 1 [minuty]:

Jeśli masz dużą wprawę w lutowaniu to można wylutować gniazdo i przylutować taśmę.
  • Poziom 11  
    Za wylutowywanie się nawet nie biorę, to by trzeba było pod mikroskopem lutować.
  • Poziom 11  
    Wsuwke do wtyczki przełożyłem i teraz wszystko działa jak należy. Dzięki raz jeszcze za pomoc.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Temat odblokowany na prośbę autora.
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich, Może ktoś z kolegów orientuje sie jakie powinny być temperatury maxymalne podczas pracy w laptopie? czy w razie przekroczenia max. temp. wyłączy mi się laptop?
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    slaw777 napisał:
    czy w razie przekroczenia max. temp. wyłączy mi się laptop?

Zabezpieczenie CPU powinno wyłączyć laptopa.
    Jakie masz obecnie temperatury? Możesz zamieścić screena z HWiNFO z zakładki "sensors" =>
    http://www.hwinfo.com/download.php
  • Poziom 11  
    Musiałbym na nim troche popracować, temperatury dochodziło max do 89 stopni. Sprawdże te maxymalne temperatury i zamieszczę.

Proszę screeen ponizej:

• Poziom 35  
    Obciąż procesor np. OCCT, ustaw na 90 stopni i pokaż wyniki, jaką paste zastosowałeś?
  • Poziom 11  
    ul1002 napisał:
    jaką paste zastosowałeś?

Pasta PKT004.

Dziś jeszcze postaram się zrobić OCCT.