Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[szukam] Cicha i pojemna pralka do 1500zl

jezioro_meteorytowe 27 Sep 2018 20:04 1026 22
    jezioro_meteorytowe
    Level 4  
    Witam was serdecznie. Szukam pralki, ktora przede wszystkim bedzie cicha i nie bedzie mocno "wibrowala" podczas prania. Chodzi o to, ze mam dosc malo miejsca na pralke w lazience i nie chcialbym aby mi ona gdzies - zartobliwie mowiac - odleciala. Nie wiem jak wyglada kwestia tych nowych pralek, ale wiem ze niektore stare potrafia sie przemieszczac podczas prania a nawet przewrocic. Moja lazienka jak wspomnialem jest dosc ciasna i wyglada to tak:
    [szukam] Cicha i pojemna pralka do 1500zl[/url]
    Moje wymagania co do pralki:

- budzet: do 1500zl
    - cicha, aby sie nie ruszala zbytnio podczas prania
    - w miare trwala, tzn. aby po roku czy dwoch latach nie wyszla awaria
    - w miare pakowna - najlepiej beben do 7-8kg, robie bardzo duzo prania (uprawiam sporty itd.)
    - oszczedna

Nie wiem jakie bajery maja te nowe pralki ale zalezy mi na tym aby po prostu dobrze prala i splukiwala proszek/zel. Zazwyczaj piore zwyklym programem na 400 obrotow aby mi sie nie gniotly rzeczy takze wielkich wymagan co do programow i bajerow nie mam.
    Czy mozecie mi cos polecic? Totalnie sie nie znam na AGd. Z gory dzieki.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    pawlik118
    Level 28  
    Mamy jakiegoś elektrolxa ładowane z góry z przyłączem ciepłej i zimnej wody i tak:

+
    ładowanie od góry - o wiele wygodniejsze bo nie trzeba kucać przed pralką

-
    zużycie energii przy opcji z poborem ciepłej wody większe niż w zwykłym programie z poborem zimnej!!
    pralka się tłucze przy wirowaniu
    źle spłukuje proszek.

Generalnie polecam ładowane od góry, ale nie elektroluxa.
  • Helpful post
    Kenworth 18
    Level 41  
    Witam
    Nikt koledze lub koleżance, bo nie można jednoznacznie określić płci, nie zagwarantuje, że zakupiona pralka nie będzie miała awarii po dwóch latach, ale jeśli do awarii dojdzie podczas trwania okresu gwarancyjnego, to awarią zajmie się serwis.
    Może warto zerknąć na podobny temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3499607.html
    jezioro_meteorytowe
    Level 4  
    Hmm.... nigdy nie mialem pralki ladowanej od gory i nie wiem czy chcialbym taka miec. Raczej jestem bardziej przyzwyczajony do tych tradycyjnych.
    pawlik118
    Level 28  
    My też, niemniej jednak ładowana od góry okazała się wygodniejsza.
    PanAGD
    Level 23  
    jezioro_meteorytowe wrote:
    Hmm.... nigdy nie mialem pralki ladowanej od gory i nie wiem czy chcialbym taka miec. Raczej jestem bardziej przyzwyczajony do tych tradycyjnych.

Jak jest miejsce w łazience, to tylko pralka ładowana od frontu. Topy to ostateczność. A na głębokość wejdzie tam każda pralka, czy musi to być jakiś slim?
    pawlik118
    Level 28  
    PanAGD wrote:

Jak jest miejsce w łazience, to tylko pralka ładowana od frontu. Topy to ostateczność. A na głębokość wejdzie tam każda pralka, czy musi to być jakiś slim?

Hej, mógłbyś rozwinąć swoją myśl dlaczego topy to ostateczność?
    jezioro_meteorytowe
    Level 4  
    Nie jestem do nich przekonany, uważam że są trochę mało poręczne (poza tym że otwiera się klapę to jescze trzeba otworzyć ten "zatrzask"). Kwestia może osobistych preferencji...
    pawlik118
    Level 28  
    Cytowałem post PanAGD
    My ją pokochaliśmy od momentu gdy zaczęliśmy jej używać. Nie trzeba kucać, jak nie powiem kto :)
    PanAGD
    Level 23  
    pawlik118 wrote:

Hej, mógłbyś rozwinąć swoją myśl dlaczego topy to ostateczność?

Jak jest miejsce na pralkę standardową, to lepiej takową wybrać. Pod względem technicznym fronty są lepsze.

pawlik118 wrote:
    My ją pokochaliśmy od momentu gdy zaczęliśmy jej używać. Nie trzeba kucać, jak nie powiem kto

Kucać nie trzeba, ale trzeba nurkować ;) zależy kto co woli.
    PanAGD
    Level 23  
    Co sądzicie o tym modelu?

Brak wymiennych łożysk.
    Felini
    Moderator
    PanAGD wrote:
    Jak jest miejsce w łazience, to tylko pralka ładowana od frontu. Topy to ostateczność [...]

Dlaczego pralka ładowana od góry ma być gorsza od ładowanej od przodu?
    kierbedz4
    Level 36  
    A ja bym ci polecił pralkę producenta LG a jeżeli masz stosunkowo mało miejsca to polecam LG F10C 3LD z uwagi na małe gabaryty. Zalety to możliwa wymiana łożysk ,silnik zabudowany bez paska napędowego z 10 letnią gwarancją,cicha i nie nie fruwa po łazience.W rodzinie posiadamy już 4 szt pralek LG i pracują bez problemu.
    PanAGD
    Level 23  
    Felini wrote:
    Dlaczego pralka ładowana od góry ma być gorsza od ładowanej od przodu?

Czy gorsza, to tego nie napisałem. Praktyczniejsza jest pralka frontowa. I od strony użytkowej jak i serwisowej.
    jezioro_meteorytowe
    Level 4  
    kierbedz4 wrote:
    polecam LG F10C 3LD

Niestety takiej nie znalazłem w euro rtv agd a tam z uwagi na promocje będę robił zakupy. Jednak interesuje mnie to by niewielka pralka nie skakała po łazience, nie była cicha i się nie psuła. Bajery idą na drugi plan. Pranie parowe jest kuszace ale nie idzie na pierwszy plan. Zwróciłem jednak uwagę na te pralkę od LG:

https://www.euro.com.pl/pralki/lg-f2j6wy1w.bhtml

Co do pralki - na pewno wybieram frontową. Także podsumowując: zastanawiam się nad tymi 3 opcjami:

1. LG SteamSpa F2J6WY1W
    https://www.euro.com.pl/pralki/lg-f2j6wy1w.bhtml
    2. Amica DAW 7123 DCiBT Steam Touch
    https://www.euro.com.pl/pralki/amica-daw-7123-dcibt-steam-touch.bhtml
    3. Bosch WLT24460PL Serie 6 VarioPerfect
    https://www.euro.com.pl/pralki/bosch-serie-6-avantixx-wlt24460pl.bhtml

I za cholerę nie wiem co wybrać.
    PanAGD
    Level 23  
    Nie mam nic do Amiki, ale wybierając z tych trzech podanych modeli, stawiałbym na LG albo Bosch. Ostatnio miałem do czynienia z modelem LG F2J5WN4W i zrobił na mnie bardzo fajne wrażenie. Więc gdybym to ja dzisiaj wybierał pralkę dla siebie, to chyba padłoby na LG.
    jezioro_meteorytowe
    Level 4  
    Ok, dziękuję bardzo za pomoc. Zostaję przy LG. Mnóstwo pozytywnych opinii i pranie parowe. Obym się nie zawiódł.