Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Accord Immobilizer - Co i jak zabezpiecza

27 Wrz 2018 20:29 408 9
  • Poziom 9  
    Szukałem na forum i w sieci,nie znalazłem stąd moje pytania
    Honda Accord VI 1999/2000 1.8 vtec

W jaki sposób i co zabezpiecza/wyłącza immobilizer
    Czy przez ECU (jak) ewentualny schemat ECU

Tymczasem mam sprawny,chciałbym się jednak zabezpieczyć przed niespodziankami z jego strony

Zdobyć wiedzę co i jak,ewentualnie jak go wyłączyć czy ominąć

Z góry dziękuje za wszelkie informacje
  • Poziom 34  
    Z pewnością nie znajdziesz tam przewodu który podłączysz do + lub - i wyłączy to immo . Wszystko dzieje się cyfrowo przy pomocy komunikatów między immo i sterownikiem silnika więc możesz zapomnieć o samodzielnym ominięciu czegokolwiek .
  • Poziom 9  
    Dostałem takie info "We Wrocławiu na Krzywoustego jest gość co odłączył mi immo w takiej Hondzie w ciągu 10 minut"
    tylko człowiek ma zablokowane konto i nie mogę więcej przepytać.
    Cyfrowo to cyfrowo zapewne w ecu ,i to rozumiem ,jednak wydaje mnie się że na końcu działania, jest jakiś kabelek który robi to mechanicznie
    Liczę że znajdzie się ktoś kto wie jak
    Jakiś czas temu w Sceniku ominąłem imo ,gdy padł moduł BSI/UCM
  • Moderator Samochody
    audikom napisał:
    Jakiś czas temu w Sceniku ominąłem imo ,gdy padł moduł BSI/UCM
    Taak? A opisz jak? Bo to pewnie stary diesel był....
    audikom napisał:

Dostałem takie info "We Wrocławiu na Krzywoustego jest gość co odłączył mi immo w takiej Hondzie w ciągu 10 minut"
    Owszem - zamienia się wsad pamięci w sterowniku na taki, który nie wymaga zewnętrznej stymulacji. W niektórych autach daje się to zrobić przez złącze diagnostyczne.
    audikom napisał:
    jednak wydaje mnie się że na końcu działania, jest jakiś kabelek który robi to mechanicznie
    A na podstawi czego się tobie tak wydaje? Główny procesor dość skomplikowanego sytemu komputerowego gdy nie dostanie tajnego hasła, nie pozwala na uruchomienie podprogramu sterowania wtryskami i pompą paliwa - cała filozofia. Podobnie jak z np. pinem w telefonie - gdy go nie wpiszesz, możesz wykonywać tylko połączenia alarmowe.
  • Poziom 9  
    To już mamy pewne konkretne info
    Pompę paliwa jakoś by zasilił, z wtryskami pewnie nie da rady,i tych wtrysków właśnie się obawiałem,a może coś jeszcze odłącza,muszę się gdzieś upewnić czy w Accordzie imo obejmuje wtryski
    Przez złącze diagnostyczne to pewien konkret,muszę dogrzebać się do tego sposobu
    "Taak? A opisz jak? Bo to pewnie stary diesel był...." a jednak i nie diesel
    Scenic 97r 1.6 B 8 zaworów, pozwalał po wypięciu bezpiecznika na odpalenie
    Niektóre podobno, na odpalonym już silniku,po włożeniu wcześniej wyjętego bezpiecznika nie wołały więcej imo
    Mój niestety nie,musiałem zastosować przełącznik udający wyjęty bezpiecznik do odpalenia bez imo, jak to mówią "Polak potrafi"
    Powodem była wymiana padniętego BSI na inny, który nabyłem nie świadom, bez kluczyków z imo
    Dziękuje za podpowiedzi,jakbyś coś jeszcze namierzył będę wdzięczny
    Masz multum punktów jednak skromne pomógł poszło

• Poziom 33  
    jeżeli godzisz się na świecenie kontrolki check , to w hondzie z tych roczników wyłączenie immo zajmuje (mając dostęp do ECU) mniej niż 2min ;)
  • Admin grupy Samochody
    Przypominam o zasadach działu.
  • Poziom 9  
    Imo chcę usunąć z powodu tego,że auto już sporo latek ma (1999)
    Mam obawy że może mnie kiedyś zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie awarią
    Więc jeżeli możesz w czytelny sposób podać bezpieczny ,pewny sposób jego usunięci/ominięcia to podaj będę dozgonnie wdzięczny
  • Poziom 9  
    Pozdrawiam i dalej oczekuje