Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beko model G92625NE/ B1011 nr - Częste włączanie agregatu po wymianie.

andpol 28 Wrz 2018 08:58 150 2
  • #1 28 Wrz 2018 08:58
    andpol
    Poziom 12  

Po wymianie agregatu na inny (z gazem 134 taki zaproponował serwisant) chłodziarka pracuje w cyklu 15 min pracuje 15 minut przerwa i tak cały czas. Praktycznie nie ma znaczenia czy w nocy czy w dzień. Nie wiem jaka była temperatura pracy poprzedniego agregatu ale teraz nagrzewa się do temperatury ponad 80 stopni. (pracuje od 55-85. Zużycie energii na dobę to ponad 3kWh. - wydaje się trochę dużo. Proszę o poradę czy na takie krótkie przerwy w pracy może mieć wpływ wysokiej pracy sprężarki. Lodówka ma pięć lat i nie ma uszkodzonych uszczelek, ani innych widocznych przecieków powietrza. Sprawę zgłaszałem serwisantowi, ale twierdzi że wszystko jest OK.. Jeżeli to możliwe to proszę o jakiś schemat lub podpowiedź o sposób działania termostatu (gdzie jest umieszczony, czy mierzy temperaturę bezpośrednio czy pośrednio) Proszę o jakieś sugestie co do dalszego działania.

0 2
  • #2 28 Wrz 2018 10:02
    abuhamza
    Specjalista AGD

Coś zle ten serwisant Ci zrobił, wzywaj spowrotem niech poprawia. Moze wzial sobie nowy kompresor a wstawil Ci jakis stary na r134a moze jest slabszy i sobie nie daje rady :)

0
  • #3 01 Paź 2018 08:20
    andpol
    Poziom 12  

Witam
    Sprężarka była na pewno nowa. Czy jest dobrze dobrana to nie wiem bo starą zabrał. Generalnie to chodzi 15 minut i się wyłącza, tylko ma bardzo krótkie przerwy. Proszę o info gdzie znajduje się termostat, nie bardzo chcę rozbierać całą lodówkę. Może ktoś ma schemat.

0