Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-7065DN nie pobiera - Drukarka nie pobiera papieru tylko kręci

28 Wrz 2018 12:01 3111 6
  • Poziom 14  
    Cześć

Mam problem z powyższą drukarką - brother DCP-7065DN, drukarka przestała pobierać papier. Słychać, że kręci i na tym się kończy.

Problem się zaczął po przeprowadzce, po mniejszej ilości papieru zaczęła mieć rzadziej te problemy (z 1/5 razy nie zaciągała papieru).

Ostatnio wymieniłem toner, i wychodzi na to, że teraz nic zaciągać nie chce. Chociaż po wymianie toneru jedną kartkę wydrukowała. Tonery zamienniki, sprawność bębna 88%, wydrukowane 1566 stron.

Da się to jakoś naprawić czy po prostu kupić nową drukarkę?

I drugi problem to sterowniki, po ich wgraniu system nie mapuje automatycznie dysku sieciowego. Znalazł ktoś na to rozwiązanie? Support brothera olewa sprawę.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Z tą drukarką poradzi sobie każdy lokalny serwis.
    Na dzień dobry trzeba przetrzeć spirytusem albo delikatnie papierem ściernym rolki pobierające.
    Sprawdź czy dobrze masz ustawiony format strony w podajniku (szuflada czy znaki na pewno są na A4)?
    Co do sterowników, to nie napisałeś jaki masz system operacyjny ?
    Nie widzę związku między sterownikiem drukarki a mapowaniem dysku sieciowego :|
  • Poziom 14  
    Dziękuję za pomoc.

Tak strony ustawione dobrze, nawet jak zrobię ksero jest to samo - papieru nie zaciągnie.

System to windows 10. Problem jest na każdym komputerze w domu. Brother mi potwierdził, że sytuacja jest u nich znana. Google też pokazuje na przypadki gdzie windows nie chce podłączyć ponownie dysku sieciowego przy ich sterownikach.

Dam sobie chyba siana i wyrzucę to na śmietnik. Nie wiem co złego widziałem w HP :)
  • Spec od drukarek
    Nim wyrzucisz daj znać PW, może wysyłkowo naprawimy ?
    Brother 100 razy lepszy od HP :D
  • Poziom 14  
    Jak wezmę ręką od spodu rolki (po wyjęciu podajnika, rolki są z przodu u góry), pomacam je - to zaczyna zaciągać papier bez problemu.

Użyć jakieś IPA po prostu?
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Dokładnie.
    Spirytus, IPA i dobrze umyć. Będzie dobrze :D
  • Poziom 23  
    U nas w firmie mieliśmy tych drukarek ładne parę sztuk. Żyją raczej bezproblemowo co najmniej do przebiegu 80-120k zależy jak użytkownik dbał. W szufladzie jest taka plastikowa rolka przy której potrafi się czasami zebrać spory kołtun kurzu z papieru - w takim przypadku pojawiają się właśnie problemy z wciąganiem kartek, nieraz wystarczy puknąć w drukarkę albo otworzyć/zamknąć szufladę i na jakiś czas pomoże, a później znów stanie, po usunięciu kołtuna wraca do normy.