Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prostownik nie ładuje akumulatora

28 Wrz 2018 13:58 636 8
  • Poziom 8  
    Witam. W zeszłą zimę mój prostownik uległ uszkodzeniu. Przetarły się przewody wychodzące z prostownika (te od napięcia 12V) i zetknęły się ze sobą na ładującym prostowniku podłączonym do akumulatora. Doprowadziło to do stopnia się przewodów wychodzących z prostownika i przerwania ładowania. Kupiłem więc nowe przewody z krokodylkami i zlutowałem wszystko. Niestety prostownik nie ładuje akumulatora, brak wzrostu napięcia na akumulatorze, na pusto z samym miernikiem skacze czasem od 0 do 0,01V, kontrolki się nie świecą, natomiast transformator buczy. Czy jest tutaj jakiś bezpiecznik? Dodam że przewody stopiły się jedynie do tego czarnego elementu - co to za układ? Może on jest uszkodzony?
    Prostownik ma możliwość wyboru 6V/12V oraz szybko / wolno. Prostownik firmy unitec

Prostownik nie ładuje akumulatoraProstownik nie ładuje akumulatoraProstownik nie ładuje akumulatoraProstownik nie ładuje akumulatoraProstownik nie ładuje akumulatora
  • Poziom 8  
    Może to głupie pytanie, ale czy w ramach testu mogę zastąpić ten bezpiecznik, bezpiecznikiem samochodowym płytkowym o tym samym amperażu: 15A? Czy jednak ten zastosowany w moim prostowniku jest zupełnie inny (oprócz tego że ten w sklepie jest powtarzalny).
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Jeśli transformator buczy i przy czym jeszcze i bez dołączonego akumulatora, to szukaj zwarcie elementów schematu . W pierwszej kolejności sprawdź diody mostku prostowniczego.
  • Poziom 8  
    No właśnie bezpiecznik automatyczny ale sprytnie zamontowany w moim prostowniku :) - w sklepach internetowych jest tutaj przycisk u mnie natomiast zaślepione jest to miejsce klejem na gorąco. Po usunięciu kleju w sumie nie ma nic, bo jest to zgrzane z resztą obudowy. Nie ma tam przycisku. Co do buczenia to jest to słyszalne po przystawieniu ucha do obudowy, w sumie to zawsze tak buczał jak ładował. Ale czy mogę zastąpić ten bezpiecznik zwykłym samochodowym?
  • Poziom 8  
    Dobrze, jutro sprawdzę czy przed bezpiecznikiem jest napięcie, natomiast jeśli aku nie jest podłączony to prostownik na pewno odcina napięcie, ale zobaczymy. Dziękuję.
  • Poziom 8  
    Winny okazał się bezpiecznik. Po wymianie, prostownik ładuje prawidłowo. Dzięki :)