Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekładnik prądowy - szukam informacji

pieczka 29 Sie 2005 14:41 10556 11
  • #1 29 Sie 2005 14:41
    pieczka
    Poziom 11  

Witam,

mam banalne pytanie a mianowicie: co znaczy ze przkladnik pradowy ma przkladnie 3mV/A??

0 11
  • Relpol
  • #2 29 Sie 2005 14:50
    hur
    Poziom 14  

Jeżeli przekładnik prądowy potraktujemy jako transformator (co też jest w pewien sposób prrawdą) to parametr ten mówi nam że zmiana prądu na uzwojeniu pierwotnym w wysokość 1 Ampera ,powoduje nam zmianę napięcia w wysokości 3 mV na uzw . wtórnym .
    Niewiem czy można jaśniej to przedstawić, ale jeśli coś nie rozumiesz.... .:D

0
  • #3 29 Sie 2005 18:49
    118460
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 29 Sie 2005 19:09
    ozzon
    Poziom 15  

Może chodzi tu bardziej o impedancję uzwojenia pierwotengo przekładnika. tzn, że na każdy płynący amper spadek napięcia na tym uzwojeniu wyniesie 3 mV, czyli Z=3e-3 ohm.
    Przekładnie oznacza się poprzez Amper/Amper.
    W zasadzie nie spotkałem się nigdy z tym parametrem, zazwyczaj podaje się przekładnie i moc przekładnika w VA.
    Mogła to by być przekładnia, ale musiałbyś znać impedancją uzwojenia wtórnego. Wtedy normalną przekładnię wyznaczyłbyś przez proste obliczenia. I=U/R

Możesz podać więcej informacji, co to za przekładnik, kto go zrobił i kiedy ? Jest to ciekawostka, może to jest jakiś precyzyjny przekładnik laboratoryjny lub coś w tym stylu ?

0
  • Relpol
  • #5 29 Sie 2005 19:46
    Los_sandalos
    Poziom 27  

A ja powiem, że to jest przekładnik pradowy z wyjściem napięciowym. Po prostu wewnątrz jest rezystor jako obciążenie strony wtórnej i z niego spadek napięcia jest sygnałem do różnego rodzaju automatyki lub np. zabezpieczenia pola rozdzielczego. Przekładniki są np. z wyjściem 0-10V DC lub spotyka się częściej prądowe 0-20mA. Pewnie masz coś takiego.

0
  • #6 30 Sie 2005 09:11
    pieczka
    Poziom 11  

Los sandalos chyba ma racje. a co do tego przekladnika to wiem jeszcze ze jest on bezrdzeniowy, produkowany przez Ostroj-Hansen (gdzies tam podaja ze jest to przetwornik prad/napiecie) wiec los sandalos ma racje.

0
  • Pomocny post
    #7 30 Sie 2005 09:28
    Los_sandalos
    Poziom 27  

Czyli to będzie jakiś z halotronem. Byćmoże mierzy nawet prąd stały!

0
  • #8 30 Sie 2005 10:18
    pieczka
    Poziom 11  

jeszcze jest podana informacja ze przekladnia uwzglednia zwoje przewodow torow glownych nawinete na przekladniku. co to oznacza??

0
  • #9 31 Sie 2005 21:29
    bonanza
    Spec od Falowników

A po mojemu to bocznik (rezystor).
    Też mierzy prąd staly.

0
  • Pomocny post
    #10 31 Sie 2005 22:13
    1rycho
    Poziom 21  

Ja też nie spotkałem przekładników prądowych z takim oznaczeniem. Jak sama nazwa wskazuje przekładnik zmienia prąd na prąd. Jeżeli jest to bocznik to działa dla prądu AC i DC, jeżeli przetwornik hallotronowy to dla prądu DC. Oznaczenie, które podajesz moim zdaniem dotyczy przetwornika hallotronowego lub bocznika i oznacza, że 1A w torze pierwotnym daje na wyjściu pomiarowym 3mV.

hur poczytaj o przekładnikach prądowych i dowiedz się że w żadnym przypadku nie może pracować z rozwartym uzwojeniem wtórnym, co byłoby konieczne przy korzystaniu z sygnału napięciowego.

0
  • #11 02 Wrz 2005 10:03
    pieczka
    Poziom 11  

dzieki za informacje, mysle ze wszystko juz jest jasne

0
  • #12 25 Mar 2008 09:12
    stas11
    Poziom 12  

Jeśli nie ma tam oznaczeń P1, P2, S1, S2 lub starsze K, L (oznaczające uzwojenie pierwotne) i k, l na uzwojenie wtórne, to tego czegoś nie można nazywać przekładnikiem prądowym bo to coś nim po prostu nie jest. Tym bardziej, że nie ma tam również rdzenia, jak to napisałeś teraz. Wielu porządnych ludzi wprowadzasz tym w błąd, a oni "zachodzą w głowę" o co temu gościowi chodzi.
    Pieczka - wydaje mi się, że za bardzo Cię poniosło nazywając to Twoje ustrojstwo przekładnikiem. To pewnie jest najzwyklejszy pod słońcem bocznik.

0
  Szukaj w 5mln produktów