Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modem Huawei HG8247H - nie chce łączyć po kablu

28 Wrz 2018 15:34 411 13
  • Poziom 3  
    Witam, po podłączeniu światłowodu Inei dostałem modem Huawei HG8247H, który pan technik podłączył kablem do mojego starego routera (TL-WR1043ND) skąd rozchodzą się kolejne kable. Ponieważ Huawei ma nieco lepszy zasięg wifi, postanowiłem usunąć tplinka i przełączyć kable (2x PC oraz drugi router) bezpośrednio do modemu. Teraz nie mogę się połączyć z internetem z urządzeń podłączonych po kablu (wifi huaweia działa). Co może być problemem? Dodam że mam dostęp do ustawień modemu, pan technik zostawił fabryczne hasło. Z góry dziękuję za wszelkie próby pomocy :)

• Poziom 43  
    Może być włączone chociażby filtrowanie adresów MAC.
  • Poziom 3  
    Sprawdziłem, wszystkie filtry w zakładce security wyłączone.

• Poziom 43  
    Jak był skonfigurowany pierwszy router a jak drugi, jak z adresacją?
  • Poziom 3  
    Mógłbyś rozwinąć? IP huaweia: 192.168.100.1 tplinka: 192.168.0.1
  • Moderator - Sieci, Internet
    sebap napisał:
    Pod LAN1 masz internet?

Tu kolega @sebap ma chyba rację. Dostęp do internetu będzie tylko na jednym porcie LAN tego routera/modemu.
  • Poziom 3  
    Zgadza się, mam dostęp do internetu przez LAN1. Wybaczcie fałszywą informację w pierwszym poście. Teraz pytanie: czy da się to zmienić?
    Jak kupisz sobie rozdzielacz (switch-a) to oczywiście tak.
  • Poziom 3  
    Moim zamiarem było pozbycie się dodatkowego urządzenia (dla porządku) a nie dokupywanie kolejnego :D Czyli rozumiem że ten modem nie może pracować z wszystkimi gniazdami lan aktywnymi? Ale dlaczego? Jaki sens ma to rozwiązanie?
    Orleando napisał:
    Czyli rozumiem że ten modem nie może pracować z wszystkimi gniazdami lan aktywnymi? Ale dlaczego? Jaki sens ma to rozwiązanie?

A to musisz dostawcy usługi spytać. Pewnie pozostałe porty są wykorzystywane do innych usług.
  • Poziom 40  
    Dokładnie. Pozostałe są prawdopodobnie do IPTV. Switch albo pogodzenie się z drugim routerem.
  • Poziom 3  
    Czyli tplink zostaje na miejscu. Mimo wszystko dzięki za pomoc.
  • Poziom 28  
    Nie testowałem osobiście ale z tego co wiem ten router/modem ma możliwość autokonfiguracji od strony WAN z serwera OLT dostawcy internetu za pomocą protokołu OMCI. ISP może i prawdopodobnie to robi - zmienia za pomocą autokonfiguracji nazwę i hasło konta administratora tak aby użytkownik nie miał pełnego dostępu do wszystkich opcji w routerze. W zależności od wersji firmware podobno da się uzyskać dostęp do wszystkich opcji i zapewne zmienić tryb pracy wszystkich portów LAN:
    Obtaining administrator access on Huawei HG8247H