Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Octavia 1u 1.6 sr + LPG - Kuleje na gazie i szarpie przy stałej prędkości

28 Wrz 2018 16:53 1785 4
 • Poziom 8  
  Witam serdecznie. Octavia 1u 1.6 sr kuleje na gazie i szarpie przy stałej prędkości na Lpg.
  1. Pewnego dnia z dużą wilgotnością zaczęła się "przygoda" z wypadaniem zapłonów. Nie palił na wszystkie cylindry do póki się nie zagrzał. Więc wymian świec, przewodów NGK i cewki TESLA. Kasowanie błędów i chwilę było lepiej do ponownych wilgotnych dni z tą różnicą że odpalił ładnie na benzynie i po przełączeniu się na Lpg przy temp. 30 stopni C trzęsie go i nieraz zapala się czek i mruga a kontrolka ASR świeci się cały czas. Po dodaniu gazu kontrolka czek znika i zostaje sam ASR. Jak się nagrzeje do 90 stopni C jest jeszcze lekka telepka (Dodam że na samym Pb niema takiej sytucji). W błędach wyszło że wypadanie zapłonu cylinder 1, 3 i 4, Coś o sądzie lambdzie i czujnik temp. silnika. Czujnik wymieniony. Wyczyszczona i zaadoptowana przepustnica. Byłem między czasie u Gaziarza i zrobił korekty mapy. Faktycznie było trochę za bogato i za biednie w tych kwadracikach. Wziął auto na 30 min jazdy i wgrał nową mapę. Przyjechał i stwierdził że to co było za bogato ustawił a to co za biednie nie bo coś sonda nie odpowiada. Zapytał też jakie świece, więc mu powiedziałem że katalogowe NGK 3 elektrodowe. powiedział że takich się nie zakłada i że od tego to może być. Wziął 70 pln. Teraz mój mechanik wymyślił żeby cały weekend pojeździć tylko na Pb i zobaczyć jakie błędy będą i czy w ogóle nałapie.
  To szarpanie przy równej prędkości to np: Jadę równo 80 km/h i trzymam sta łe obroty silnika to jest odczuwalne szarpanie. Pomocy może jakieś

  Jeszcze jedno, szukając nieszczelności wężyków podciśnienia to jest u mnie jeden taki krótki luźny wężyk wpięty w kolektor ssący w okolicy odmy. Jest on w kształcie literki "s" i drugi koniec wisi luźno. Czy tak ma być?Skoda Octavia Tour w LPG-po wymianie świec i przewodów silnik pracuje nierównoOctavia 1u 1.6 sr + LPG - Kuleje na gazie i szarpie przy stałej prędkości
 • Poziom 4  
  Ja miałem takie przeboje jak był uszkodzony EGR
 • Poziom 8  
  Kolego już rozwiązane. Jakiś sprytny mechanik zamienił wężyki podciśnienia tj. Egr powinien być podłączony do puszki filtra powietrza a był podłączony do odmy. Natomiast wężyk od kolektora do odmy wisiał sobie luźno i łapał fałszywe powietrze. Zamieniłem tak jak powinno być i byłem zie przejechać. Silnik pracuje jak aksamit i tłumikiem już nie trzęsie. W poniedziałek pojeżdżę na Lpg i zobaczę co będzie.
 • Poziom 8  
  To że rurki od podciśnienia pa zamieniane to tez troszkę wina tego kulenia ale co sie dzisiaj okazało że wtryski od gazu w liczbie trzech jest w końcowej fazie działania a jeden jest w agonii. Trzeba naszykować kasę i kupić dobrą listwę.