Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa B 1.5D - Podłączenie pompy wtryskowej z zaworem kodowanym(immo)

28 Wrz 2018 21:39 459 9
  • Poziom 25  
    Witam serdecznie.
    Otóż jako, że w mojej kochanej corsie całkiem niedawno padł silnik i to na tyle, że nie dało się go naprawić, udało mi się kupić drugi kompletny silnik w zestawie z pompą wtryskową i całym osprzętem. Niestety w mojej corsie była pompa wtryskowa tylko z elektrozaworem a w obecnej w miejscu elektrozaworu jest zamontowana wielka czarna puszka czyli najprawdopodobniej zawór kodowany lub immo. Czy wystarczy podać tutaj napięcie na konkretny kabelek czy sprawa jest o wiele trudniejsza?
    I do czego służy ten czujniczek na przodzie pompy wtryskowej(zaznaczone na zdjęciu)?
    Opel Corsa B 1.5D - Podłączenie pompy wtryskowej z zaworem kodowanym(immo)

• Poziom 34  
    Musisz rozłupać tę puszkę i użyć elektrozawór z Twojej starej pompy. Może się okazać że szybciej przełożysz całą pompę.
  • Poziom 25  
    Czytałem gdzieś, że w tej puszce jest elektrozawór + elektronika więc jeśli by wywalić elektronikę i podpiąć się pod elektrozawór to jest szansa, że będzie śmigać? Rozbierał to już ktoś?

• Poziom 34  
    tak jest, ale na aucie rozłupać tę obudowę to nic fajnego.
  • Poziom 25  
    damdam napisał:
    tak jest, ale na aucie rozłupać tę obudowę to nic fajnego.

No właśnie silnik z tą pompą jeszcze nie zamontowany w aucie więc sobie bez problemu poradzę.

• Poziom 34  
    to do dzieła.
  • Poziom 25  
    Witam serdecznie.
    Otóż poradziłem sobie z problemem po wielu trudnościach z których największą trudnością był dostęp(bez demontażu pompy wtryskowej). Mianowicie należy rozwiercić dwie śruby z łebkami w kształcie grzyba(nie ma tam freza więc nie ma możliwości odkręcenia śruby). Oczywiście śruby tej czarnej puszeczki na pompie wtryskowej. Po dokładny rozwierceniu zdejmujemy czarną puszeczkę z elektroniką(z immo) i następnie przedłużamy(lub zarabiamy nowy) kabelek od elektrozaworku na który podajemy +12V i powinno śmigać.
    Pytanie mam jeszcze odnośnie tego czujniczka z przodu pompy. Wie może ktoś od czego on jest?
  • Poziom 25  
    dizba napisał:
    Obrotomierz

W silnikach diesla obrotomierz jest brany z alternatora więc raczej to nie to.
    Po za tym w corsie B 1.5D nie widziałem jeszcze obrotomierza ;-) W 1.7D bodajże są...